۱۷ ترفند ساده و موثر سئو در سال ۲۰۱۹ – قسمت اول

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

ترفندهایی ساده و موثر برای سئو در سال ۲۰۱۹ وجود دارند که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت. سئو یک فرآیند مشارکتی و استراتژیک است، اما برخلاف تصور عموم، ایجاد هر تغییری در سئوی سایت، نیازمند عملیاتی سخت و طاقت فرسا و تغییرات محتوایی گسترده نیست. ایجاد اصلاحات جزئی اما مهم، می‌تواند تأثیرات قابل ملاحظه‌ای در رتبه‌بندی وب سایت‌ نزد موتور جستجوی گوگل ایجاد کند. به همین منظور توصیه می‌کنیم تغییرات نسبتا ساده‌ای را که در زیر به آن اشاره می‌کنیم، به صورت سالیانه روی سایت‌تان انجام دهید.

۱- بهینه‌سازی عناوین و سرصفحه‌ها

بررسی کنید که کلمات کلیدی مورد نظرتان در «تگ عنوان» (Title Tag) صفحات سایت تان به کار رفته باشد. اگر قبلا این کار را انجام دادید، عناوین هر یک از صفحات قدیمی سایت را که قبل از شروع استفاده از کلمات کلیدی ایجاد کرده بودید، به روز رسانی کنید.
اگر تگ‌های H1 سایت‌تان با عناوین فرق دارند، بررسی کنید که این تگ‌ها به کلیدواژه‌های مورد نظر اشاره کنند، شاید تغییرات اندکی در آنها لازم باشد. کلیدواژه‌های هدف ثانویه را در زیر سر فصل های (Subheadings) H2 و H3 قرار دهید.

۲- از قالب سازگار با موبایل برای سایت استفاده کنید

این شاید موضوع جدیدی برای‌ شما نباشد، اما اگر سایت‌ شما در سال ۲۰۱۹ سازگار با تلفن همراه نباشد، باید بلافاصله تغییرات مقتضی را اعمال نمایید. اگر از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می‌کنید، قالب سایت خود را به قالب‌های سازگار با موبایل به روز رسانی کنید، اگر خود قادر به این کار نیستید، از شرکت توسعه دهنده‌ی سایت‌، به روز رسانی قالب را بخواهید.

۳- محتوای سایت خود را با ایجاد صفحات مرجع (hub page) بازنویسی کنید

با بازنویسی محتوایی که در همه مطالب کوتاه‌تر و هدفدارتر به کار رفته، یک صفحه مرجع برای هر کلمه کلیدی سطح بالایی که سایت‌تان مورد هدف قرار داده، ایجاد کنید. تمامی اطلاعات پست های بلند بخش بلاگ را در فهرستی از خلاصه هایی که مفهوم کلی را در بر دارد جمع آوری کنید.

۴- یک طبقه بندی سلسله مراتبی بر مبنای کلید واژه ها ایجاد کنید

صفحات مرجع جدید سایت‌ خود را با لینک‌هایی به صفحاتی که کلمات کلیدی طولانی‌تر را پوشش می دهند، به روز کنید. از صفحه مرجع می‌توان به عنوان خلاصه‌ای از سلسله پست‌های کوچک تر و هدفمندتر استفاده کرد، طوری که آنها را به یک کل منسجم تبدیل کرده و به زیرصفحات برای اطلاعات دقیق‌تر لینک ‌داد. سپس هر زیرصفحه می‌تواند به عنوان صفحه مرجعی عمل کند که به صفحاتی با کلمات کلیدی طولانی‌تر اشاره می‌کند. هر زیر صفحه نیز باید به صفحه مرجع خود لینک داشته باشد. بهتر است این کار هم از طریق ناوبری و هم لینک‌های متنی در داخل محتوا انجام شود. این امر می تواند به سادگی با به روز رسانی محتوای موجود انجام گیرد.

۵- اعتبار سایت‌تان را افزایش دهید

اعتماد یکی از مولفه‌های مهم موفقیت عملیات سئو در درازمدت است، بنابراین اقدامات زیر را برای افزایش اعتبار سایت خود انجام دهید:
– بحث طراحی ظاهری سایت را در اولویت اصلی قرار دهید.
– اطلاعات تماس خود را به آسانی در دسترس کاربران بگذارید.
– از اهرم اثبات اجتماعی استفاده کنید (مانند استفاده از ویدیو تاییدیه (Testimonial) از کاربران سایت)
– سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده از سایت‌تان را منتشر کنید.
– از مهر اعتماد، نمادها و مدال ها در سایت خود استفاده کنید.
– از تبلیغات مزاحم اجتناب کنید.
– از تصاویری که در اینترنت به صورت عمومی در دسترس هستند، استفاده نکنید.
– قبل از انتشار متن حتما آن را بازخوانی و اصلاح کنید.
– برند خود را انسانی کنید.
– امن بودن فعالیت در سایت خود را به کاربران نمایش دهید.

۶- کلمات کلیدی با چگالی کم را شناسایی کنید

با استفاده از SEMrush یا ابزاری مشابه به آن، کلیدواژه‌هایی را که قبلا به خوبی رتبه بندی کرده‌اید، مانند کلمات کلیدی بی‌هدف موجود در صفحه دوم گوگل، شناسایی کنید. صفحات خود را به روز کنید تا به طور مشخص این کلمات کلیدی را هدف قرار داده و آنها را به «صفحات مرجع» برای این کلیدواژه‌ها تبدیل کنید. همچنین زیرصفحاتی را برای پرداخت عمیق‌تر به موضوع ایجاد کنید.

۷- از پلاگین نشان دهنده‌ی محتوای مرتبط با مقاله مطالعه شده کاربر استفاده کنید

پلاگین محتوای مرتبط لینک‌های جدیدی را به قسمت پایین پست‌های وبلاگ شما اضافه می‌کند تا صفحات حاوی مطالب مرتبط در جاهای دیگر سایت تان به آسانی برای کاربر قابل دسترسی باشد. این کار احتمال بازگشت کاربران به نتایج جستجو را کاهش داده و باعث طولانی شدن مدت حضور آنها در سایت‌تان می‌شود، در نتیجه به بهبود رتبه سایت، نرخ تبدیل و وفاداری مشتریان کمک شایانی می‌کند.

۸- صفحات سایت‌تان را به یکدیگر متصل کنید

علاوه بر طبقه‌بندی سلسله مراتبی، صفحات سایت‌تان باید به طور طبیعی نیز به یکدیگر متصل باشند. در حالت ایده آل، هر صفحه در سایت باید یک لینک متنی از داخل یک صفحه دیگر، هر جا که چنین لینکی برای کاربر مفید باشد، دریافت کند.

منبع: www.searchenginejournal.com
مترجم: مهران اشرفی

دیدگاه بگذارید

avatar