بهترین CMS برای سئو چیست؟ مقایسه 9 پلتفرم برتر

بهترین CMS برای سئو

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

کدام سیستم مدیریت محتوا بهترین CMS برای سئو می تواند باشد؟ چگونه یک سیستم مدیریت محتوا را انتخاب می کنید؟ چندین پارامتر وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید، و یکی از آنها این است که آیا یک CMS مناسب سئو است یا خیر. جای تعجب است که همه آنها اینطور نیستند. شکایات متداول شامل موارد مربوط به نمایه سازی و خزیدن، هدینگ های پیش فرض، کدهای غیر ضروری و بسیاری از مشکلات دیگر است که ممکن است منجر به رتبه بندی ضعیف شود. در این مقاله، ما 10 بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو را مورد بررسی قرار می دهیم؛ مزایا، معایب، و آنچه برای بهینه سازی یک وب سایت در هر پلتفرم نیاز است را توضیح می دهیم.

چه چیزی یک CMS مناسب سئو را ایجاد می کند؟

مشکلات سئو داخلی و فنی را بهتر مدیریت کنیم. مشکل این است که گاهی اوقات CMS ها بیش از حد پیش می روند و به جای آسان کردن سئو، انعطاف پذیری را با تنظیمات از پیش تعریف شده محدود می کنند.

بنابراین، هنگام انتخاب یک CMS برای سایت خود، توجه داشته باشید که آیا پلتفرم به اندازه کافی گزینه های سفارشی سازی و ویژگی های SEO را ارائه می دهد؟ در اینجا مواردی است که ما می خواهیم در یک CMS مناسب برای SEO داشته باشیم:

  • URL های قابل تنظیم
  • عناصر سئو داخلی مانند عناوین، توضیحات متا، هدینگ ها و متن های جایگزین قابل تنظیم
  • گزینه وبلاگ حرفه ای
  • گزینه های فنی سئو مانند ساختار وب سایت ساده و مقیاس پذیر، تغییر مسیرهای آسان، گواهینامه های SSL و نقشه های سایت XML
  • تم های سازگار با موبایل و کد نویسی تمیز

بیایید این ویژگی ها را در بهترین CMS برای سئو با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

1- ساختار URL قابل تنظیم

URL های کاربرپسند یکی از ویژگی های کلیدی در بهترین CMS برای سئو هستند. URL های خوب همان چیزی است که مردم و موتورهای جستجو به آن توجه می کنند، زیرا به درک بهتر محتوای صفحه شما کمک می کنند. در نتیجه، ممکن است به رتبه بهتر صفحات شما کمک کنند.

URL خوب:

https://www.domain.com/bear-diet

URL بد:

https://www.domain.com/2797hdsjk_u0708

در سیستم های مدیریت محتوا، اغلب اتفاق می افتد که URL ها دارای کاراکترهای خاصی هستند که قابل تغییر نیستند. این ممکن است منجر به مشکلات ناوبری شود و اگر پارامترها توسط موتورهای جستجو شناسایی نشوند، مشکلات نمایه سازی ایجاد می شود.

2- عناصر سئو داخلی قابل تنظیم

عناصر سئو داخلی (On-Page SEO) مانند عناوین، توضیحات متا، هدینگ ها و متن‌های جایگزین از ضروریات سئو هستند. آنها به موتورهای جستجو اجازه می دهند صفحات شما را بفهمند و رتبه بندی کنند، بنابراین تنظیم آنها در حد کمال بسیار مهم است. علاوه بر این، گوگل از عناوین و توضیحات متا برای تشکیل قطعات SERP استفاده می کند، بنابراین باید مطمئن شوید که این عناصر برای کاربران نیز جذاب هستند.

بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سئو

بهترین CMS برای سئو باید به شما امکان دهد تا عناصر سئوی صفحه را به سرعت و به راحتی تنظیم کنید و هر زمان که نیاز دارید آنها را تغییر دهید.

3- وبلاگ حرفه ای

راه اندازی یک وبلاگ یک گزینه عالی برای افزایش سئوی سایت شما از جهات مختلف است. مانند افزایش اعتبار موضوعی، پوشش دادن، دریافت بک لینک، ایجاد محتوا و غیره. به خصوص اگر منطقه ای که در آن فعالیت می کنید واقعا به شما اجازه نمی دهد محتوای متنی کافی را به صورت بومی در آن قرار دهید. امروزه، اکثر CMS ها دارای یک وبلاگ داخلی هستند که به شما امکان می دهد به راحتی یک وبلاگ خوب ایجاد و نگهداری کنید. با این حال، همه آنها این کار را نمی کنند، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

4- گزینه های فنی سئو

تنظیم عناصر فنی SEO مانند ناوبری، تغییر مسیرها، گواهینامه‌های SSL، نقشه‌های سایت XML و دستورالعمل‌های robots.txt یک چیز اساسی برای کارکرد سایت شما است. ناوبری ساده و تغییر مسیرهای مناسب سفر روان و خزیدن بهتر کاربر را تضمین می کند. گواهینامه های SSL امنیت و دسترسی به داده ها را تضمین می کند. نقشه های سایت و دستورالعمل های robots.txt به شما امکان می دهند فهرست بندی را کنترل کنید.

5- قالب های سازگار با موبایل

در دوران اهمیت فوق العاده تجربه کاربر، Core Web Vitals و نمایه سازی موبایل اول، داشتن طراحی سایت واکنش گرا یک امر الزامی است. به تم‌هایی که یک CMS به‌طور پیش‌فرض ارائه می‌کند توجه کنید که چقدر قابل تنظیم هستند. از کاوش بیشتر در کد یک موضوع غافل نشوید تا مطمئن شوید که با عناصر سنگینی که از بارگذاری سریع صفحات جلوگیری می کند، بیش از حد بارگذاری نشده است.

1- وردپرس WordPress

وردپرس، بهترین CMS برای سئو

وردپرس اولین و بهترین CMS برای سئو است. برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط، وبلاگ نویسی، و کاربرانی که هیچ مهارت کدنویسی ندارند مناسب است. تقریبا نیمی از وبسایت ها بر روی وردپرس ساخته شده است، از جمله غول هایی مانند Sony Music, The Walt Disney Company و … . وردپرس اغلب به عنوان بهترین سازنده طراحی وب سایت شناخته می شود. این سیستم مدیریت محتوا (CMS)، به شما امکان می دهد هر نوع وب سایتی را طراحی کنید.

مزایای کلیدی از نظر سئو

وردپرس به عنوان بهترین CMS برای سئو، امکان ویرایش عناوین، متن های جایگزین، هدینگ ها و URL ها را می دهد. URL های متعارف به طور خودکار تنظیم می شوند. ساختار وب سایت و ناوبری ساده است، بنابراین در اینجا مشکلی برای نمایه سازی وجود ندارد. حتی ممکن است ویژگی های سئو بیشتری از طریق تم های وردپرس در دسترس باشد. و اگر فاقد ویژگی های پیشرفته سئو هستید، همیشه می توانید به افزونه های وردپرس مراجعه کنید. یکی از محبوب‌ترین پلاگین‌های سئو، AIOSEO است – از ابرداده گرفته تا کلمات کلیدی و فایل‌های robots.txt را پوشش می‌دهد.

معایب کلیدی سئو

یکی از مشکلات مدیریت یک سایت بزرگ در وردپرس عدم مقیاس پذیری است . وردپرس که به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی طراحی شده بود، قرار نبود برای وب سایت های بزرگ با ساختارهای پیچیده استفاده شود. بنابراین، با افزایش مقیاس، وب سایت شما کندتر می شود و با مشکلات خزیدن و مدیریت فایل های بزرگ مواجه می شوید.

یکی دیگر از معایب، طراحی چیدمان است. ایجاد یک وب سایت زیبا با استفاده از وردپرس ساده دشوار است، بنابراین کاربران به تم ها متوسل می شوند. آنها کار خوبی در زیباسازی وب سایت شما انجام می دهند، اما اغلب کدهای زیادی را به صفحات شما اضافه می کنند و سرعت وب سایت شما را کاهش می دهند.

وردپرس گواهی SSL ارائه نمی دهد و شما باید آن را از میزبان خود دریافت کنید. پس از دریافت گواهی، باید ریدایرکت 301 را از صفحات قبلی تنظیم کنید، که بدون افزونه امکان پذیر نیست. ممکن است به نظر برسد که افزونه‌های وردپرس با هر مشکلی در سئو مقابله می‌کنند، اما استفاده از افزونه‌های زیاد باعث کاهش سرعت وب‌سایت می‌شود. مطمئن شوید که در استفاده از آنها زیاده روی نکنید. اکثر کارهایی که افزونه ها انجام می دهند را می توان به صورت دستی در کد وردپرس انجام داد، در صورتی که مهارت داشته باشید، گزینه بسیار ارجحی است.

2- شاپی فای Shopify

شاپی فای برای کسب و کارهای تجارت الکترونیک مناسب است. Shopify هم به عنوان بهترین CMS برای سئو، توسط 4.4٪ از وب سایت ها استفاده می شود که آن را به دومین CMS محبوب بعد از وردپرس تبدیل می کند. این پلتفرم برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی در مقیاس کوچک بهترین کارایی را دارد، اما نام‌های نسبتا بزرگی در میان کاربران آن وجود دارد، مانند Penguin، Hasbro (Shopify Plus) و Heinz (Shopify Plus).

مزایای کلیدی سئو

راهنمای سئو شاپی فای می‌گوید که تنها کاری که باید انجام دهید این است که ناوبری فروشگاه را بهینه کنید، از نام فایل‌های آموزنده برای تصاویر استفاده کنید و انکرهای توصیفی را برای لینک های داخلی خود بنویسید.

بسیاری از جنبه های سئو در واقع به طور خودکار مورد توجه قرار می گیرند. نشانه‌گذاری طرحواره به اطلاعات محصول شما اضافه می‌شود، عناصر سئو داخی با برچسب‌های مناسب علامت‌گذاری می‌شوند و طرح‌بندی‌ها واکنشگرا هستند. گواهی‌های SSL به‌طور پیش‌فرض و همچنین نقشه سایت و فایل robots.txt ارائه می‌شوند.

واقعیت عجیب این است که شاپی فای،  URLهای پویا بی پایان تولید می کند. در واقع، هر صفحه بسته به اینکه چگونه پیدا شود، دارای تعدادی URL مختلف خواهد بود. اما این مشکلی نیست زیرا URL های متعارف نیز توسط پلتفرم تنظیم می شوند، بنابراین هیچ سردرگمی برای موتور جستجو وجود ندارد.

معایب کلیدی سئو

اول از همه، وب سایت شما ایندکس نمی شود مگر اینکه یک طرح پولی خریداری کنید که حداقل 69 یورو (حدود 75 دلار) در ماه باشد. شاپی فای معمولا فاقد ویژگی های سفارشی سازی است، به همین دلیل است که اکثر وب سایت های Shopify تقریبا یکسان به نظر می رسند. از منظر سئو، یک مشکل رایج در تم های Shopify این است که تگ های H1 را با تگ های عنوان صفحه اشتباه می گیرند.

همانند سایر پلتفرم ها، افزونه های بهینه سازی جستجوی زیادی برای انتخاب وجود دارد. به خاطر داشته باشید که هر افزونه اضافی سرعت صفحه شما را کاهش می دهد. در صورت امکان، بهینه سازی وب سایت Shopify خود را با استفاده از داده های ابزارهای خارجی مانند کنسول جستجوی گوگل یا گوگل آنالیتیکس ادامه دهید.

3- ویکس Wix

wix

سیستم مدیریت محتوای ویکس سومین سیستم در فهرست بهترین CMS برای سئو مااست که برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط، و کسب و کارهای محلی مناسب است. ویکس Wix توسط 2.7٪ از وب سایت ها در سراسر وب استفاده می شود. در میان افراد انفرادی و کسب و کارهای کوچک، که اغلب با هنر و هر نوع طراحی مرتبط است، محبوب است. برخی از کاربران Wix عبارتند از Fiverr، AirAsia، و برخی از وب سایت های تابعه Walmart.

مزایای کلیدی سئو

اول از همه، SEO Wiz وجود دارد، جادوگری که به شما کمک می کند وب سایت خود را برای جستجو بهینه کنید. می‌توانید از آن برای سفارشی‌سازی عناوین صفحه، توضیحات متا، هدینگ ها، اسلاگ‌های URL و ویژگی‌های alt تصویر، تنظیم برچسب‌های متعارف و ایجاد یک فایل robots.txt استفاده کنید. جادوگر همچنین یک نقشه سایت تولید کرده و آن را به گوگل ارسال می کند.

سپس، یک ویرایشگر کشیدن و رها کردن (Drag-and-Drop) وجود دارد که می تواند برای ساخت صفحات و منوها استفاده شود. به غیر از آن، تم ها واکنشگرا هستند، گواهی SSL به طور پیش فرض فعال است، و شما می توانید تغییر مسیر 301 یا حتی تغییر مسیرهای گروهی را تنظیم کنید.

معایب کلیدی سئو

بزرگترین نقطه ضعف Wix سرعت آن است. کد Wix بارها برای رفع مشکلات PageSpeed به روز شده است، اما همچنان سرعت آن پایین است.  یکی دیگر از موارد عجیب در مورد Wix این است که پس از آپلود فایل های تصویری در ویرایشگر، نام آنها را تغییر می دهد. Wix به تصاویر تا حدی نام های رمزآلود با نمادها و اعداد اضافه می کند. این برای کسانی که قصد دارند به جستجوی تصویر تکیه کنند ایده آل نیست.

ایراد دیگر این که ویکس ویژگی های اضافی را به URL های شما اضافه می کند، و هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید. آنها فقط به شما اجازه می دهند بخشی از نام URL خود صفحه وبلاگ یا صفحه محصول را انتخاب کنید.

هنگامی که یک موضوع را انتخاب می کنید، نمی توانید آن را تغییر دهید . شما فقط می توانید کمی آن را سفارشی کنید. و بسیاری از تم های Wix واکنشگرایی مشکوک دارند، به خصوص وقتی صحبت از تبلت ها می شود. وب‌سایت‌های Wix اغلب با مشکلات خزیدن مواجه می‌شوند و Google آنها را به درستی نمایش نمی‌دهد. اگرچه SEO Wiz یک نقشه سایت تولید می کند و به طور خودکار آن را به Google ارسال می کند، اما در صورت ایجاد هرگونه تغییر در صفحات موجود یا اضافه کردن صفحات جدید، نقشه سایت شما را دوباره ارسال نمی کند.

شما باید نقشه سایت خود را دوباره به صورت دستی در کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید. بهینه سازی ضعیف کد یکی دیگر از دلایل مشکلات خزیدن است، زیرا Googlebot نمی تواند به راحتی محتوای وب سایت را بخواند و به درستی آن را ایندکس کند.

4- اسکوئر اسپِیس Squarespace

یک نمونه دیگر از بهترین CMS برای سئو، اسکوئر اسپیس است که برای نمونه کارها، هنر، عکس، وبلاگ، مشاغل کوچک مناسب است. Squarespace با 2.1٪ از وب سایت های اجرا شده بر روی پلت فرم، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. در بین کسب و کارهای خلاق مانند Etsy، Harper’s Bazaar، DoorDash و غیره، وبلاگ نویسان و اهالی هنر بسیار محبوب است.

مزایای کلیدی سئو

راهنمای SEO Squarespace می گوید که آنها یک معماری تمیز اجرا می کنند و تنها چیزی که باید در مورد آن نگران باشید محتوا است. وقتی گواهی SSL را فعال می‌کنید، از مواردی مانند نقشه‌های سایت، فایل‌های robots.txt و ریدایرکت‌های 301 مراقبت می‌کنند که می‌تواند با یک کلیک انجام شود.

وقتی صحبت از سئوی داخل صفحه می شود، یک ویرایشگر بصری وجود دارد که به شما امکان می دهد بلوک صفحه خود را بلاک کنید و URL ها، توضیحات متا و سایر متا تگ ها را تنظیم کنید. یکی دیگر از مزایای Squarespace این است که وب سایت خود را به AMP تبدیل می کنید و آن را سبک تر و سازگارتر با موبایل می کنید. AMP یک فناوری مشکوک است، به خصوص که گوگل مزایای رتبه بندی آن را لغو کرده است، اما داشتن این گزینه خوب است.

معایب کلیدی سئو

اسکوئر اسپِیس Squarespace از افزونه ها پشتیبانی نمی کند. شما فقط نمی توانید آنها را نصب کنید، و تمام. اگر به سئوی پیشرفته نیاز دارید ، باید کد را بررسی کنید. اگر مهارت های کدنویسی کافی ندارید، باید یک توسعه دهنده پیدا کنید.

الگوهای تجارت الکترونیک ممکن است شامل تمام داده های ساختاریافته مورد نیاز نباشند. اگر به یک وب سایت تجارت الکترونیک نیاز دارید، باید به صورت دستی نشانه گذاری طرحواره را در ویرایشگر کد تنظیم کنید. در غیر این صورت، شما ریچ اسنیپت از گوگل دریافت نخواهید کرد. نقشه سایت و robots.txt قابل ویرایش نیستند، بنابراین اگر می‌خواهید برخی از صفحات دیگر را فهرست‌گشایی کنید، باید از یک تگ noindex استفاده کنید. در نهایت، ساختار به هیچ وجه مقیاس پذیر نیست.

5- جوملا Joomla

پنجمین مورد از بهترین CMS برای سئو در لیست ما، جوملا است که برای کسب و کارها در مقیاس بزرگ با هر هدفی مناسب است. جوملا اغلب به عنوان وردپرس برای وب سایت های بزرگ شناخته می شود. این پلتفرم توسط 1.7٪ از وب سایت ها در سراسر جهان از جمله مانند IKEA، LINUX و Lipton Ice Tea استفاده می شود. اخیرا، جوملا جهشی در بهینه سازی جستجو داشته است.

مزایای کلیدی سئو

مزیت اصلی جوملا معماری سئو پسند آن است. برای وب سایت های بزرگ ساخته شده، و اجازه می دهد تا تعداد زیادی از صفحات را بدون تأثیر بر ساختار و سرعت وب سایت مدیریت کنید. بنابراین می توانید به معنای واقعی کلمه هر نوع وب سایتی را که نیاز دارید بسازید.

مزیت اصلی دیگر این است که جوملا امکان استفاده از ترکیبی از چندین تم مختلف را فراهم می کند. می توانید از یکی برای صفحات محصول و سپس دیگری برای وبلاگ و غیره استفاده کنید. به ندرت تمی وجود دارد که در همه چیز خوب باشد، بنابراین فرصت خوبی است که اساسا موضوع خود را جمع آوری کنید.

اکثر عناصر موجود در صفحه مانند عناوین، متا تگ ها، توضیحات متا، URL ها، هدینگ ها و ویژگی های تصویر را می توان با ویرایشگرهای صفحه سفارشی کرد، بدون نیاز به ویرایش کد. علاوه بر این، با انتشار نسخه جوملا 5 (2023) و به روز رسانی های بعدی آن، CMS دارای یک گزینه Schema.org داخلی است. بنابراین، دیگر لازم نیست برای افزودن داده های ساختاریافته با افزونه ها زحمت بکشید. در واقع، جوملا 5 بسیاری از مسائل مربوط به سئو را حل کرده است.

معایب کلیدی سئو

برخی از ویژگی های سئو در جوملا گنجانده نشده اند، اما می توانند با افزونه ها اضافه شوند. برای تولید فایل های نقشه سایت و تنظیم URL های متعارف به پلاگین هایی نیاز دارید. اکثر آنها با جوملا 4 سازگار هستند، اما بهتر است به سازگاری جوملا 5 توجه کنید، این نسخه بهتر است.

علاوه بر این، فایل robots.txt هنوز هم بدون مشکل نیست. المان‌های سبک تم، ماژول‌های محتوای اضافی و برخی جاوا اسکریپت را مسدود می‌کند که گاهی منجر به نمایه‌سازی نادرست می‌شود. برای حل این مشکل، باید Disallow: /components/ و Disallow: /modules/ را به صورت دستی از فایل robots.txt حذف کنید.

6- دروپال Drupal

دروپال برای کسب و کارهایی در مقیاس بزرگ مناسب است. دروپال توسط 1.0 درصد از وب سایت ها استفاده می شود. این سیستم می تواند حجم عظیمی از کد را مدیریت کند و اغلب توسط کسب و کارهای بزرگ مانند تسلا، ناسا و اینترتینمنت ویکلی استفاده می شود.

مزایای کلیدی سئو

دروپال نیز به عنوان بهترین CMS برای سئو در لیست ما قرار دارد و یکی از قابل تنظیم ترین سیستم های مدیریت محتوا است. همه عناصر موجود در صفحه قابل ویرایش هستند و همچنین نقشه های سایت، فایل های robots.txt و منوها نیز قابل ویرایش هستند. علاوه بر این پیشرفت های زیادی در سرعت صفحه ایجاد شده است. دروپال ماژول‌ها و پلاگین‌های زیادی را برای بهینه‌سازی جستجو، از جمله سفارشی‌سازی URL، canonical، تغییر مسیرها، نقشه‌های سایت و داده‌های ساختاریافته ارائه می‌دهد.

معایب کلیدی سئو

شما نمی توانید یک وب سایت خوب دروپال بدون حداقل تجربه کدنویسی بسازید. این پلتفرم با هر نسخه کاربرپسندتر می شود، اما هنوز یک شکاف وجود دارد که باید با کار دستی انجام شود. گواهی SSL ارائه نمی دهد. برای افزودن یک گواهی SSL، ابتدا باید آن را از ارائه دهنده هاست خود دریافت کنید و سپس مقداری کدنویسی دستی در فایل htaccess. برای نصب و راه اندازی تغییر مسیرها انجام دهید.

7- مگنتو Magento

مگنتو یا مجنتو که به عنوان بهترین CMS برای سئو رده بندی می شود، برای کسب و کارهای در مقیاس بزرگ، تجارت الکترونیک، و شرکت های بین المللی مناسب است. Adobe Commerce (مجنتو سابق) تنها توسط 1.0 درصد از وب سایت ها استفاده می شود، اما نام های بزرگی در بین آنها وجود دارد: کوکاکولا، نایک، فورد، لیورپول اف سی، جگوار، لندرور، احمد چای، کریستین لوبوتین، المپوس، و بسیاری دیگر از غول های صنعت تجارت الکترونیک.

مزایای کلیدی سئو

Adobe Commerce بسیار شبیه دروپال است. یعنی شما می توانید تقریبا هر چیزی را سفارشی کنید. مضامین، طرح‌بندی‌ها، عناوین، برچسب‌ها، توضیحات متا، سرفصل‌ها، URL‌ها و ویژگی‌های تغییر تصویر همگی از طریق پنل مدیریت قابل ویرایش هستند.

Adobe Commerce به راحتی مقیاس می شود، و با رشد وب سایت شما هیچ شکافی در کد وجود ندارد، بنابراین هیچ مشکلی در خزیدن یا نمایه سازی وجود ندارد. سرعت صفحه نیز بالاتر از حد متوسط است و می توان با فعال کردن گزینه های کش و به تعویق انداختن JS و CSS غیر ضروری، آن را بیشتر بهبود بخشید. اگر وب سایت شما در Adobe Commerce میزبانی شود، CMS به طور خودکار گواهی SSL را برای صفحاتی که حاوی اطلاعات حساس هستند ارائه می دهد.

سیستم مدیریت محتوای Adobe Commerce به طور خودکار یک نقشه سایت و یک فایل robots.txt تولید می کند، اما در صورت نیاز می توانید هر دو را ویرایش کنید. در مورد نقشه سایت، می‌توانید تعداد تصاویر موجود در آن را تعیین کنید و فرکانس به‌روزرسانی خودکار را تنظیم کنید تا ابزار به‌طور خودکار نقشه سایت را هر چند وقت یک‌بار که نیاز دارید ارسال کند. Adobe Commerce یک پلتفرم تجارت الکترونیک است، بنابراین به طور پیش‌فرض دارای نشانه‌گذاری طرح‌واره در تمام تم‌ها است.

معایب کلیدی سئو

بخش وبلاگ در آن وجود ندارد. اگر آن را می خواهید، باید آن را از بازار Adobe Commerce خریداری کنید. یا یک برنامه افزودنی رایگان دریافت کنید، اگرچه این موارد معمولا مناسب نیستند. همه تم ها واکنشگرا نیستند، به خصوص وقتی صحبت از تم های رایگان می شود. تم های پولی به طور عمده واکنشگرا هستند اما بسیار پرهزینه هستند. اگر برنامه Adobe Commerce شما شامل میزبانی ابری نباشد، ممکن است تنظیم گواهی SSL برای شما سخت باشد.

8- پرستاشاپ PrestaShop

پرستاشاپ برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط تجارت الکترونیک مناسب است، و به مهارت های کدنویسی نیاز دارد. پرستاشاپ هم به عنوان بهترین CMS برای سئو، یک CMS متن باز است که بیشتر برای کسب و کارهای تجارت الکترونیک در مقیاس کوچک و متوسط مناسب است. حدود 0.8 درصد از وب سایت ها از آن استفاده می کنند. اگرچه مشتریان PrestaShop در بیشتر موارد بازیکنانی خاص هستند (Railso، Faro de Vigo، ICBC)، اما می‌توانید غول‌هایی مانند Samsung و Vodafone را نیز در آنجا پیدا کنید.

مزایای کلیدی سئو

به عنوان یک CMS تجارت الکترونیک، پرستاشاپ به طور پیش فرض ساختار سایت واضحی را تنظیم می کند. با توجه به اینکه تعداد زیادی دسته، زیرمجموعه و محصولات دارید، این پلتفرم، گزینه ای است که اجازه نمی دهد کاربران و گوگل گیج شوند.

یک مزیت دیگر این است که CMS، استانداردهای پیش فرض را برای تغییرات صفحه محصول ایجاد می کند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که از مشکلات محتوای تکراری در امان هستید. سفارشی‌سازی عناصر اولیه سئو داخل سایت مانند عناوین، توضیحات و آدرس‌های اینترنتی نیز برای شما آماده است.

معایب کلیدی سئو

پرستاشاپ نسخه 1.7 به شما اجازه ایجاد نقشه سایت را بدون برخی اقدامات نمی دهد. علاوه بر این، همه تم های پرستاشاپ سازگار با موبایل و واکنشگرا نیستند. بنابراین، شما باید طرح‌بندی‌ها را عاقلانه انتخاب کنید تا مطمئن شوید که سایت شما با دستگاه‌های تلفن همراه سازگار است.

در مورد canonicalها، مشکلی وجود دارد که PrestaShop به شما اجازه نمی‌دهد URL‌های متعارف را با URLهای تنظیم شده به‌طور پیش‌فرض تغییر دهید. البته به نظر می رسد این مشکل در به روزرسانی ها حل شده است، اما کاربران در انجمن ها هنوز از این موضوع شکایت دارند.

9- وب فالو Webflow

وب فالو برای طراحان، نمونه کارها، وبلاگ ها، و تجارت الکترونیک در مقیاس کوچک مناسب است. سیستم مدیریت محتوای وب فالو یک SaaS CMS است که توسط 0.7٪ از وب سایت ها استفاده می شود. این CMS بیشتر توسط کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین شما غول های صنعت را در بین کاربران Webflow پیدا نخواهید کرد. در عوض، بسیاری از نمونه کارهای عکاسی و کسب و کارهای کوچک مانند کافه ها را خواهید دید که هدفشان سبک بصری و جذابیت است.

مزایای کلیدی سئو

وب فالو تمام اصول اولیه SEO را بدون هیچ گونه دستکاری اضافی با کد و افزونه پوشش می دهد. به عنوان مثال، این CMS به شما امکان می دهد عناصر متا (عنوان، توضیحات، عناصر OpenGraph) هر صفحه را درست در صفحه ساز سایت به راحتی ویرایش کنید. تغییر مسیر 301 را نیز پوشش می دهد.

Webflow همچنین دارای تنظیمات داخلی برای robots.txt و تولید نقشه سایت است. علاوه بر این، این پلتفرم که به عنوان بهترین CMS برای سئو محسوب می شود، به شما امکان می دهد سایت خود را به طور مستقیم از پنل مدیریت با کنسول جستجوی گوگل ادغام کنید، که قطعا یک مزیت سئو برای سرعت بخشیدن به فهرست بندی است.

یکی از سودمندترین چیزها در مورد SEO در پلتفرم Webflow، فرصت اضافه کردن نسخه های بین المللی و تنظیم برچسب های hreflang است. قطعا خبر خوبی برای صاحبان شرکت های بین المللی است.

معایب کلیدی سئو

هیچ ویژگی پیش فرض Schema Markup در این CMS وجود ندارد. البته، شما می توانید داده های ساخت یافته را اضافه کنید، اما این نیاز به کدنویسی دارد. ساختار URL وب فالو چیز دیگری است که می توان آن را منفی نامید. این پلتفرم URL های پویا طولانی ایجاد می کند که در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. هیچ رندر سمت سرور (SSR) در Webflow وجود ندارد، که حتی اگر CSS و JS را تا حد امکان مینی فای کنید، سرعت سایت را کاهش می دهد.

منبع: https://www.link-assistant.com

دیدگاه بگذارید

avatar
کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید