محتوا

اهمیت محتوا برای بسیاری از کسانی که وارد تجارت الکترونیکی شده و در آن فعالیت می کنند مشخص است. اما سؤال اصلی که برای برخی از افرادی که به تازگی قصد ورود به تجارت الکترونیک دارند مطرح می‌شود این است که آیا محتوا هنوز هم دارای اهمیت است؟ آیا با تولید محتوا و بهینه سازی آن (سئو)، می توان به بسیاری از اهداف تجارت آنلاین رسید؟

احتمالاً اگر به عنوان صاحب یک کسب ‌و کار وارد فضای مجازی و آنلاین شده‌اید، حتما با جمله محتوا پادشاه است روبه‌رو شده‌اید. اما احتمالا این سؤال نیز برایتان پیش آمده که با توجه به تغییرات اخیری که در حوزه بازاریابی محتوا ایجاد شده است، آیا اهمیت تولید محتوا به همان اندازه قبل است؟ آیا تغییرات ایجاد شده، موجب افزایش ضرورت تولید محتوا شده و یا تأثیر آن را کمتر کرده است؟!

زمانی که صحبت از طراحی سایت می‌شود، جلب رضایت مخاطب و رعایت استانداردهای گوگل، مهم ‌ترین مواردی است که توأمان با هم باید در نظر داشت. شاید تا همین چند سال پیش بتوان گفت، الگوریتم‌هایی که گوگل برای بررسی محتوای سایت و ایندکس کردن آن به کار می‌برد، به اندازه الگوریتم های فعلی، پیشرفته نبود. اما در سال ‌های اخیر، با توجه به اینکه هدف اصلی گوگل رفع نیاز مخاطب در کوتاه ‌ترین زمان ممکن می ‌باشد، همواره در حال بهبود الگوریتم‌ هایش بوده است.

به همین خاطر، شناخت مخاطب و یا نیاز وی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. مسأله مهم، درک مخاطب و نیازهای واقعی او و سپس توانایی انتقال پیام کسب و کار مبنی بر درک این نیاز به مخاطبان است.

این نکته که یک کسب و کار چگونه می تواند به نیازهای مخاطبان پاسخ داده و چه راهکارهایی برای حل آنها ارائه می دهد، دارای اهمیت است. همه این پیام ها به واسطه یک چیز انتقال داده می شود؛ و آن جز «محتوا» نیست.

با استفاده از انواع مختلف محتوا مانند: متن، عکس، ویدیو، پادکست، اینفوگرافی و … می توان پیام های خود را به گروه های مختلف مخاطبان ارسال کرد. نکته مهم، توانایی تلفیق مهارت تولید محتوا، با استانداردهای گوگل برای جذب مخاطبان هدف از طریق موتورهای جستجوگر است. به این کار در اصطلاح «سئو» یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

باید بتوانید برنامه ریزی های لازم جهت تولید محتوای کاربر پسند و متناسب با الگوریتم های گوگل تولید کنید تا بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید. شرکت داده تجارت با ارائه خدمات تولید محتوا و آموزش تولید محتوا می تواند بسیاری از مشکلات شما را حل نماید.

جهت سفارش تولید محتوا و یا شرکت در دوره های آموزشی محتوا با ما تماس بگیرید.

ما دوست داریم درباره کسب و کار شما بیشتر بدانیم

با ما تماس بگیرید تا با شناخت از کسب و کار و نیازهای شما، راهکارهای مناسبی ارائه کنیم.