۶ دلیلی که فروشگاه اینترنتی به یک وبلاگ نیاز دارد

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی در بازاریابی محتوا، اغلب در مورد B2B ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما درباره شما چه؟ صاحبان کسب و کارهای کوچک آنلاین، B2C ها بازاریابان محلی؟! آیا مزایای وبلاگ نویسی برای کسب و کار یا مشتریان شما یکسان است؟
بله. محتوا؛
– اعتماد، قدرت و رتبه بندی موتورهای جستجو را ایجاد می کند.
– ترافیک را به صورت جستجوی ارگانیک هدایت می کند.
– آگاهی از برند و وفاداری را ایجاد می کند.
– به تولید سرنخ های فروش، کمک می کند.
این مسأله در مورد تمام انواع کسب و کارها درست است. برندهای تجارت الکترونیکی توانایی انجام این کار را دارند. فقط به اهداف مختلف B2C ها با استفاده از محتوای به دست آمده نگاه کنید، بر اساس آخرین گزارش مؤسسه بازاریابی محتوا؛ بازاریابی محتوا و وبلاگ نویسی برای بسیاری از برندهای تجاری بسیار مناسب است.

۱- هر نوع مصرف کننده ای به دنبال پاسخ است و شما آنها را در اختیار دارید

یکی از دلایل اصلی وجود محتوا در سایت چیست؟ به عنوان توضیح، ما باید نگاه کنیم که چرا جستجو وجود دارد. رایان جونز، در مجله موتور جستجوگر، پاسخی مختصر به این سوال می دهد: «جستجوهای جستجوگران، امروز برای حل مشکلات، انجام وظایف و انجام کارها صورت می گیرد.»
به عبارت دیگر، همه به دنبال پاسخ هستند؛ از جمله افرادی که می خواهید محصولات را به آنها به فروش برسانید.
اگر پاسخ هایی را که آنها جستجو می کنند از طریق وبلاگ نویسی ارائه دهید، کار خیلی خوبی است. اگر این کار را به دقت انجام دهید بدون فروش، و با اهمیت دادن به جزئیات و کیفیت، کار خیلی بزرگی انجام داده اید. این کار، اعتماد به برند تجاری شما را ایجاد می کند.
اعتماد بیشتر برابر است با اعتبار بیشتر. و اعتبار بیشتر، منجر به حرکت سریع مشتریان به خرید بیشتر می شود. با گذشت زمان، محتوای وبلاگ ها سرنخ هایی را که به فروش حتمی منجر می شوند را پرورش می دهند؛ و این همه، با پاسخ دادن به سوالات مخاطبان شما شروع می شود.

۲- وبلاگ ها ترافیک سایت را افزایش می دهد

آیا می خواهید ترافیک بیشتری در سایت تجارت الکترونیکی خود داشته باشید؟ زمان شروع وبلاگ نویسی است.
به گزارش سایت HubSpot، وب سایت هایی که وبلاگ دارند، ۴۳۴ درصد بیشتر از سایت هایی که ولاگ ندارند، صفحات بازدید شده دارند. و صفحات بیشتری از آنها توسط موتورهای جستجو مانند گوگل ایندکس شده اند، در این صورت، شما شانس بیشتری برای کسب رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو دارید.
هر بار که یک مطلب را در وبلاگ، با کلمات کلیدی بهینه سازی شده منتشر می کنید، نشان دهنده یک مسیر برای یک مشتری بالقوه برای جستجوی کلیدواژه است. محتوای بهینه ای که در طول زمان ارائه می کنید، تعیین می کند که آیا این ترافیک به بازدیدکننده تبدیل می شود و سپس منجر به فروش می شود یا خیر؟!

۳- موفقیت وبلاگ های تجارت الکترونیکی اثبات شده است

آیا شواهدی وجود دارد که وبلاگ نویسی برای تجارت الکترونیکی عالی است؟ به وب سایت Shopify توجه کنید، که پلت فرم تجارت الکترونیکی را به صدها هزار نفر از صاحبان کسب و کار مستقل در همه جا فروخته است. به تنهایی از استراتژی وبلاگ نویسی، Shopify توانسته است تعداد مشتریان خود را ۵۵ درصد افزایش دهد.
آنها این کار را با گردش کلمات کلیدی بسیار سودمند در وبلاگ ها انجام می دهند، آنهایی که مخاطبان هدف شان فعالانه آنها را جستجو می کنند. طبق اعلام وب سرویس KWFinder، آنها در حال حاضر رتبه یک را برای کلمه کلیدی “dropshipping”، که یک کلمه کلیدی با ارزش بالا و حجم جستجو ماهانه است، رتبه بندی می کنند.


وب سایت Shopify چگونه رتبه بندی خود را با این کلمات کلیدی انجام داد؟
دستیابی به این موفقیت به وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا بستگی دارد. هر وبلاگ منحصر به فرد، اعتبار خود را با Google و مشتریانش به وجود می آورد، مثل آجرهایی که برای ایجاد یک دیوار مستحکم ساخته می شوند. نیازی به گفتن نیست که، وب سایت Shopify به عنوان یک الگوی بزرگ برای همه برندهای تجارت الکترونیکی جهت ایجاد محتوا شناخته شده است.

۴- مردم قبل از خرید، وبلاگ ها را می خوانند

در اینجا موضوع دیگری که در مورد وبلاگ ها مطرح است این است که: آنها به ابزاری مفید برای کمک به تصمیم گیری خرید توسط مشتریان تبدیل شده اند. بر اساس یک نظرسنجی انجام گرفته در سال ۲۰۱۴، از بین ۱۰۰۰ مصرف کننده در انگلستان:
– مردم، اغلب ۸۴ درصد محصولات را براساس نحوه توصیف آنها در وبلاگ ها خریداری کردند.
– ۱ الی ۴ خرید انجام شده در هر ماه بر اساس محتوای خوانده شده وبلاگ ها انجام شده است.
– ۴۶ درصد از آنها گفتند که وبلاگ ها را برای انجام تحقیقات اولیه در مورد محصول مطالعه می کنند.
اگر مشتریان بتوانند قبل از انجام خرید یک وبلاگ با اطلاعات خوب را بخوانند، آنها شاید بیشتر نسبت به تصمیم خود برای خرید احساس اعتماد کنند.

۵- وبلاگ نویسی تجارت الکترونیک اعتماد به نام تجاری شما را ایجاد می کند

وبلاگ نویسی یک فعالیت به شدت برندساز می باشد. در حقیقت، برخی از یافته های اصلی گزارش CMI’s 2019 B2C در مورد چگونگی محتوا نشان می دهد که وبلاگ نویسی در میان راه های عمده ای است که اکثر بازاریابان به وسیله آن برای مشتریان حس وفاداری ایجاد می کنند.
۵۶ درصد دیگر، بودجه های ایجاد محتوای خود را افزایش می دهند که بالاترین میزان هزینه در سال ۲۰۱۹ است. وبلاگ نویسی به این مفهوم است که چگونه وفاداری را در طول زمان ایجاد کنید و به طور همزمان آگاهی از نام تجاری را افزایش دهید.

۶- وبلاگ نویسی و تأثیر آن در نرخ بازگشت سرمایه (ROI) انکار ناپذیر است

وبلاگ نویسی سرمایه ای است که در طول زمان ایجاد می شود. انتشار مطالب وبلاگ و مشاهده نتایج آن مدت ها زمان لازم دارد. حتی همه مطالبی را که در آن می گذارید در یک روز، یک هفته، و بعضی اوقات در طول یک سال به دست نمی آورید و زمان زیادی را برای آنها صرف می کنید.
مطلب وبلاگی که پست کردید، اول یک نفر، ساعتی را در مورد آن تحقیق می کند، شرح می دهد، می نویسد، و نشر می دهد، که مدت زمان این کار طولانی تر از زمان انتشار آن است.
به عنوان مثال؛ امروز شما ممکن است ۵۰ بازدید ارگانیک داشته باشید، چند مشترک جدید و یک سرنخ قطعی که به خریدار تبدیل می شود. یک هفته بعد از زمانی که افراد وبلاگ را به اشتراک می گذارند، آن را با جستجو در Google پیدا می کنند، و یا پس از کلیک کردن بر روی یک لینک در خبرنامه، آن وبلاگ را مد نظر نگه می دارند.
اگر وبلاگ شما واقعا یک وبلاگ خوبی باشد، آن را در رتبه بندی موتورهای جستجو و ترافیک بالا می برد، و بازدیدکنندگان قادر خواهند بود که از طریق جستجو آن را پیدا کنند. اگر این وبلاگ واقعا خوب است، می تواند سال ها به کار خود ادامه دهد. توجه داشته باشید که مبلغی که به عنوان هزینه برای وبلاگ نویسی در نظر گرفته اید، مانند اثر بومرنگ، شانس بسیار بالایی برای بازگشت سرمایه دارد.
وبلاگ ها یک راه فوق العاده برای ایجاد اعتماد، بالا بردن ترافیک سایت، و پرورش سرنخ های بالقوه برای کسب و کار شما است. بنابراین هر چقدر زود وبلاگ نویسی سایت را شروع کنید، بهتر است. وبلاگ نویسی فعالیتی است که در طولانی مدت، به نفع هر برند در تجارت الکترونیکی خواهد بود. این کار یکی از بهترین راه های تقویت وب سایت، ایجاد اعتبار و ایجاد وفاداری در مشتریان دائمی است.
وبلاگ نویسی فعالیتی است که منتظر هیچ مرد یا زنی نمی ماند. اگر آن را به مدت طولانی متوقف کنید، باید صبر کنید تا نتایج منفی آن را ببینید. به همین دلیل وقت آن رسیده است تا بر روی وبلاگ نویسی تمرکز کرده و شروع به فعالیت کنید.
منبع: www.searchenginejournal.com

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
رضا شایان پور Recent comment authors
newest oldest most voted
رضا شایان پور
Guest

سلام خدمت استاد نامور عزیز و همکاران گرامی‌شان
خیلی عالی بود
این مقاله دلایل محکم و قانع کننده‌ای برای ادامه وبلاگ نویسی‌ام بیان نمود.