۱۷ ترفند ساده و موثر سئو در سال ۲۰۱۹ – قسمت دوم

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

در بخش اول این مقاله در مورد چند ترفند ساده و موثر سئو در سال ۲۰۱۹ برای شما نوشتیم. در این مقاله نیز قسمت دوم و پایانی آن را جهت مطالعه شما عزیزان منتشر می کنیم. با ما همراه باشید.

۹- به سایت‌های معتبر لینک دهید

لینک به سایت‌های قابل اعتماد می‌تواند به بهبود رتبه سایت‌تان در نتایج جستجو کمک کند. این موضوع با انجام مطالعات متعددی به اثبات رسیده است. به روز رسانی پست‌های سایت برای اضافه کردن لینک سایت‌های معتبر راهی آسان برای بهبود جزئی رتبه سایت است. این کار تشویق‌تان می‌کند تا نمونه‌های خاص و مرجع‌تان را در محتوای سایت قرار دهید. این کار باعث می‌شود که خوراک بیشتری نیز برای موتورهای جستجو داشته و اعتبارشان را به وسیله کاربران افزایش دهید. علاوه بر این پتانسیل کلمات کلیدی بلند سایت تان را هم بالا می‌برید.

۱۰- به طور منظم به وضعیت سئو سایت رسیدگی کنید

اجرای منظم فرایند بررسی وضعیت فنی سئو، به منظور اطمینان از این موضوع انجام می‌شود که سایت‌تان همیشه برای موتورهای جستجو قابل فهم بوده و خطایی که به رتبه سایت آسیب برساند وجود نداشته باشد.

۱۱- وجود محتوای تکراری در سایت را بررسی کنید

سایت خود را برای وجود محتوای تکراری بررسی نمایید. برای این منظور می‌توانید از سایت ScreamimgFrog.co.uk استفاده کنید. آدرس سایت را توسط فیلتر «تکراری» در این سایت، پالایش کرده صفحات تکراری را شناسایی و حذف کنید، مسیریابی را روی صفحه صحیح تنظیم کنید، و هر لینک را به صفحه‌ای صحیح ریدایرکت کنید.

۱۲- محتوای سایتتان را به روز 

به محض اینکه تغییرات مهمی در صنعت‌تان به وقوع پیوست، و یا با تحقیقات بیشتر به این نتیجه رسیدید که محتوای سایت شما می‌تواند جامع‌تر از گذشته باشد، محتوای قبلی را به روز رسانی کنید. صفحات همیشگی خود را بازبینی و به روز رسانی کنید تا همیشه مفیدتر و جامع‌تر از محتوای رقابتی مشابه در سایت های دیگر باشند. زمانی که تغییرات به قدری چشمگیر است که به یک پست کاملا جدید برای آن نیاز است، حتما پست قدیمی را با یک لینک به پست جدید به روز رسانی کنید.

۱۳- متن فیلم‌هایی را که در سایت قرار می‌دهید بنویسید

هر فیلمی که در سایت‌تان بارگذاری می‌شود باید با نوشتن متن کامل در صفحه مطلب ارسال شده باشد. توانایی گوگل برای کاوش و تفسیر محتوای ویدیوها هنوز محدود است از این رو نوشتن متن ویدیو کار گوگل را برای شناسایی محتوای موجود در صفحه ساده‌تر نموده و به شما امکان قرار دادن انواع مختلفی از عبارات طولانی هدف را می‌دهد.

۱۴- برای سایت خود نقشه سایت XML ایجاد کنید

سیستم مدیریت محتوای شما باید به صورت خودکار یک نقشه سایت XML برای سایت ایجاد کند، در غیر این صورت، باید CMS تان را تغییر دهید. حتما نقشه سایت خود را به گوگل ارسال کنید.

۱۵- تگ Alt را به تصاویر سایت تان اضافه کنید

تصاویر سایت‌تان را به روز رسانی کرده و تگ alt را به آنها اضافه نمایید. تگ alt به معنای نمایش متن جایگزین برای تصاویر سایت به کاربرانی است که دچار اختلال دید هستند و یا این که اگر مرورگر نتواند تصویر را نمایش دهد متن تگ Alt را نمایش می‌دهد. به همین دلیل، این کار برای موتورهای جستجو نیز جهت تشخیص موضوع تصویر مفید است. بررسی کنید که تگ های alt تصاویر سایت شما، به طور دقیق هر دو نیاز را برطرف کنند.

۱۶- لینک‌های شکسته سایت خود را اصلاح کنید

از یک ربات خزنده برای شناسایی لینک‌های منتهی به صفحه خطای ۴۰۴ در سایت خود استفاده کنید. لینک ها را طوری تغییر مسیر دهید که هر لینکی به این صفحات کاربران و خزنده موتور جستجو را به یک صفحه مرتبط هدایت کرده و اعتبار سئو آن صفحه از دید گوگل از بین نرفته باشد. حتما لینک‌های سایت خود را به گونه‌ای به روز رسانی کنید که به صفحه جدیدی هدایت شوند، طوری که اعتبار هیچ صفحه‌ای از طریق فاکتور دمپینگ گوگل از دست نرفته و بار سرور را کاهش دهد.

۱۷- لینک‌های تغییر مسیرها (ریدایرکت ها) را تصحیح کنید

با استفاده از یک ربات خزنده، همه لینک‌هایی که به صفحات دیگر هدایت می شود (ریدایرکت) شناسایی کرده و آنها را به روز کنید تا مستقیما به صفحه مناسب لینک دهند. لینک دادن به تغییر مسیرها (ریدایرکت ها)، باعث کاهش اعتبار سئو سایت شده و موجب ایجاد بار سرور می‌شود.

نتیجه گیری

هر استراتژی سئویی می‌تواند از اصلاحاتی کم چالش و با تأثیرات بالا بهره‌مند گردد. از این ترفندها برای افزایش رتبه سایت‌تان در مقایسه با رقبا در نتایج جستجو استفاده کنید.
منبع: www.searchenginejournal.com
مترجم: مهران اشرفی

دیدگاه بگذارید

avatar