۹ مزیت برتر خرید اینترنتی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

این روزها مردم بیشتر و بیشتری خرید اینترنتی را به روش مرسوم خرید حضوری از فروشگاه ها ترجیح می دهند. چون اینترنت روش خرید ما را متحول کرده است. دلیل اینکه مردم عاشق خرید اینترنتی هستند چیست؟ و چرا این نوع خرید محبوب شده است؟ در اینجا ۹ دلیل برای تمایل مردم به خرید آنلاین را بیان می کنیم.

۱- راحتی

راحتی بزرگ ترین مزیت است. کجا شما می توانید نصف شب و در لباس خوابتان خرید کنید؟ صفی برای منتظر ماندن یا متصدی ای برای تعقیب و کمک به شما برای خریدتان وجود ندارد و شما می توانید خریدتان را در چند دقیقه انجام دهید.
فروشگاه های آنلاین به ما این اجازه را می دهند که در ۷ روز هفته به صورت ۲۴ ساعته و بدون ایجاد آلودگی، خریدمان را انجام دهیم. جای بهتری برای خرید محصولات فرهنگی مثل کتاب های الکترونیکی وجود ندارد که به محض پرداخت هزینه فورا بتوانید خریدتان را تحویل بگیرید. کالاهای دانلود کردنی نیاز به هر نوع ماده فیزیکی را از بین برده است که این نیز به محیط زیست کمک می کند.

۲- قیمت بهتر

به این علت که محصولات به طور مستقیم از تولید کننده یا فرشنده بدون وجود هر گونه واسطه ای به دست شما می رسند، با خرید آنلاین معاملات ارزان و قیمت های بهتر در دسترس شما هستند. به علاوه، در این حالت مقایسه قیمت ها و در نتیجه پیدا کردن فروشگاهی برای معامله بهتر، راحت تر است.
همچنین بسیاری از فروشگاه های اینترنتی به شما تخفیف و بن های تخفیف پیشنهاد می دهند. نه تنها اینکه قیمت ها بهتر هستند بلکه شما می توانید در سایر هزینه ها نیز صرفه جویی کنید. مثلا پول بنزین و پارکینک و هزینه وقت را صرفه جویی کرده اید.

۳- تنوع بیشتر

گزینه های انتخاب آنلاین بسیار شگفت انگیز هستند. می توانید هر برندی یا محصولی را که به دنبالش هستید بیابید. می توانید آخرین محصولات محبوب بین المللی و برند را با کمترین هزینه، به دست آورید.
به جای اینکه محدود به جغرافیای منطقه خودتان باشید، می توانید از خرده فروشان دیگر شهرها خرید کنید. امکان انتخاب بسیار بیشتری از رنگ ها و اندازه ها از آنچه در محدوده خودتان پیدا خواهید کرد در دسترس شما وجود دارد.
به علاوه، موجودی کالا بسیار متنوع تر است، بنابراین همیشه قادر به پیدا کردن اندازه و رنگ خودتان خواهید بود. بعضی از فروشگاه های آنلاین حتی سفارش کالاهای غیرموجود را نیز می پذیرند و زمانی که موجود شدند برای شما ارسال می کنند.

۴- امکان ارسال هدیه

ارسال هدایا به خویشاوندان و دوستان در خرید اینترنتی بسیار راحت است. بدون توجه به اینکه آنها کجا زندگی می کنند، کل بسته بندی و حمل و نقل برای شما انجام می شود. اغلب اوقات، آنها حتی هدیه را برای شما کادوپیچ نیز می کنند.
اکنون، نیازی به بهانه قرار دادن فاصله و مسافت برای عدم ارسال هدیه در مناسبت هایی مثل تولدها، عروسی ها، سالگردها، روز مادر، روز پدر و غیره نیست.

۵- کنترل و مقایسه بیشتر

مقایسه و تحقیق در مورد محصولات و قیمت آنها به صورت آنلاین به سادگی قابل انجام است. اگر شما در حال خرید لوزام خانگی هستید برای مثال می توانید با جستجوی اینترنتی، بهترین قیمت ها، نظرات مصرف کننده ها و مقایسه محصولات را برای تمامی گزینه های موجود در بازار پیدا کنید. شما می توانید برای اکثر محصولات و خرده فروشان، تجربه خرید، رتبه بندی و نظرات دست اول را مطالعه کنید.

۶- نبود شلوغی

اگر شما هم مثل من باشید زمانی که خرید می کنید از شلوغی و ازدحام متنفر هستید. به خصوص، در ایام تعطیلات، جشنواره ها یا آخر هفته ها، ازدحام و شلوغی فروشگاه ها می توانند مثل سر درد وحشتناک باشند.
همچنین، گاهی اوقات له شدن بین جمعیت خریداران باعث می شود احساس بدی داشته باشیم. با خرید اینترنتی نیازی نیست که برای جای پارک بجنگید. با خرید آنلاین می توان از همه این مشکلات دوری کرد.

۷- بدون رودربایستی

اغلب اوقات وقتی که ما در حال خرید هستیم، وسایلی می خریم که واقعا به آنها نیاز نداریم، زیرا مغازه داران ما را تحت فشار قرا می دهند یا از مهارت های فروش شان برای مجبور کردن ما به انجام این خریدها استفاده می کنند.
به همین دلیل، در خرید اینترنتی این خودتان هستید که جستجو می کنید، تحقیق می کنید، انتخاب می کنید و سپس خرید خود را نهایی می کنید و تحت فشار فروشنده نیستید.

۸- خرید کالای دست دوم با قیمت پایین تر

بازار موجود در اینترنت به ما این امکان را می دهد که به لیست محصولات قدیمی یا آسیب دیده با قیمت بسیار پایین تری دسترسی داشته باشیم.
با رشد و فراگیر شدن فروشگاه های اینترنتی، حتی فروشگاه هایی برای عرضه محصولات دست دوم ایجاد شده اند و شما می توانید به راحتی اجناس دست دوم مورد علاقه خود را به قیمت پایین تر از آنجا خریداری کنید.

۹- دیگر فواید خرید اینترنتی

– رسید الکترونیکی خریدتان را دریافت می کنید که نگهداری آن بسیار ساده تر از رسیدهای کاغذی است.
– می توانید خریدهای تان را در خانه خودتان به راحتی امتحان کنید.
– گاهی اوقات، باز پس دادن خرید بسیار آسان تر است.
– باعث صرفه جویی در وقت می شود.

سوال هایی که هنگام خرید اینترنتی باید از خود بپرسید

زمانی که در حال خرید از فروشگاه های آنلاین هستید، مطمئن شوید که مراحل زیر را دنبال کرده اید:
– آیا فروشگاه اینترنتی به حریم خصوصی و محرمانه شما ارزش قائل است؟ آیا سیاست حفظ حریم خصوصی در سایت – در صورت تمایل شما برای خواندن آن – وجود دارد؟
– چه مدتی است که آنها این تجارت را انجام می دهند؟ آیا در مورد آنها از طرف مشتریان، نظر منفی یا مثبتی وجود دارد؟
– اگر از خرید خود ناراضی باشید، آیا آنها سیاستی برای بازپرداخت پول شما دارند؟
– آیا فروشگاه اینترنتی، نماد اعتماد الکترونیکی دارد؟

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
newest oldest most voted
trackback

[…] این روزها با رشد روز‌افزون مشاغل اینترنتی و مزیت خریدهای اینترنتی، و متأسفانه با به وجود آمدن پاندمی نحس کرونا بیشتر […]

trackback

[…] روزها واژه‌های آنلاین، اینترنت، خرید آنلاین، خریدهای اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی و امثال اینها زیاد به گوش […]