چگونه فروش اینترنتی موفق داشته باشیم؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

فروش اینترنتی موفق و رسیدن به درآمد هدف کسانی است که به دنبال طراحی فروشگاه اینترنتی هستند. اما این یک هدف کلی است و برای رسیدن به فروش اینترنتی موفق باید کارهای زیادی انجام دهید و از سختی راه و مشکلات پیش رو نا امید نشوید.
برای اینکه بتوانید به این هدف بزرگ برسید، ابتدا باید ابزارهای مناسب این کار را در اختیار داشته باشید. در اختیار داشتن سایت فروشگاهی و فعالیت در شبکه های اجتماعی یک ابزار و ضرورت است که بدون آنها فروش اینترنتی معنی و مفهوم خود را از دست می دهد. مطالعه و کسب دانش در این زمینه هم حتما باید در فهرست کارهای تان باشد.
کسب نتیجه از فروش اینترنتی را هم باید از همان سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتی شروع کنید و نکاتی که باعث افزایش بازدیدکننده می شود را در طراحی سایت فروشگاهی اجرایی کنید.
در صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی، تمرکز خود را بر نمایش یک یا دو نوع محصول یا خدمات اصلی سایت قرار دهید و از نمایش تعداد زیاد محصول یا خدمت خودداری کنید، چون این کار باعث سردرگمی کاربران می شود.
جذب افراد در سایت از طریق ترغیب به ثبت نام، ارائه پیشنهادهای فروش جذاب و تبلیغات اینترنتی از جمله کارهایی است که باید آنها را انجام دهید. در نظر داشته باشید که بدون در اختیار داشتن برنامه ای جامع و مدون با هدف گذاری دقیق، نمی توانید در اجرای این کارها موفق شوید.
بنابراین در اختیار داشتن یک استراتژی مدون امری ضروری است. در تدوین استراتژی شما می توانید اهداف کلی، شاخص های عملکرد (KPI)، کلمات کلیدی، درخت کلیدواژه ای، تقویم محتوایی، ابزارهای نشر محتوا، کنترل و نظارت و در نهایت ارزیابی اقدامات خود را در رسیدن به اهداف تعیین شده مشخص کنید.
توجه به محتوای سایت و سروسامان دادن به آن هم جزو کارهایی است که باید مرتب انجام دهید و هرگز نباید از آن غفلت کنید. محتوای صفحات محصول یا خدمات را باید دقیق و کامل بنویسید، مشتری حق دارد بداند چه چیزی را می خرد.
اطلاعات دقیقی از محصولات شامل نام دقیق محصول، مشخصات ظاهری و فنی، عکس خوب از محصول، درج فیلم در صورت نیاز، و اطلاعات گارانتی محصول مواردی است که می توانید با آنها بازدیدکننده را جهت خرید محصول ترغیب کنید.

 

۱۲ راه فروش اینترنتی موفق

همان طور که در بالا هم گفتیم، فروش اینترنتی موفق هدف بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک است. علاوه بر نکاتی که تا اینجا به آنها اشاره شد، راه هایی ساده و عملی برای دستیابی به افزایش فروش اینترنتی وجود دارند که در اینجا برای تان مطرح می کنیم چون فکر می کنیم که مفید هستند:

۱- در فروش خود صادق باشید

صداقت نه تنها برای شهرت کسب و کار شما مهم است، بلکه اعتماد به برند شما را نیز تقویت و ترغیب می کند. ادعاها یا وعده هایی که نمی توانید عملی کنید مطرح نکنید و در تمام مراحل فروش خود و حتی پس از فروش، در دسترس مشتری باشید و به سوالات او پاسخگو باشید.
از شرکت های بزرگ کپی برداری نکنید و سعی کنید که خودتان باشید تا به برندتان آسیب وارد نشود. اگر یک شرکت کوچک هستید به آن افتخار کنید و همانی باشید که هستید.

۲- نظرات مثبت مشتریان را به نمایش بگذارید

در محیط رسانه ها هیچ گاه بازخورد نظرات مشتریان، دارای چنین اهمیتی نبود. این بدین معنی است که مشتریان راضی می توانند یکی از ارزشمندترین ابزارهای در اختیار شما باشند. نظرات مثب مشتریان را می توانید در صفحات محصول، صفحات فرود و حتی صفحه اول به نمایش بگذارید.

۳- برای بازدید کننده حس اضطرار ایجاد کنید

اینکه چقدر در مورد کاربران خود صادق و شفاف باشید مهم است. اما هیچ قانونی برای ایجاد احساس اضطرار و فوریت جهت ترغیب برای خرید از سایت وجود ندارد. بسیاری از بازدیدکنندگان به پیشنهادهایی ویژه و محدود به زمان پاسخ مثبت می دهند. ایجاد احساس فوریت، یک روش عالی برای افزایش فروش آنلاین است.

۴- ضمانت بازگشت پول ارائه کنید

اغلب اوقات یکی از مهم ترین عوامل تصمیم مشتری برای عدم خرید، گریز از خطر به منظور جلوگیری از ضرر احتمالی است. بیشتر اوقات، این ریسک – که قابل درک است – یک ریسک اقتصادی است. حتی خریدهای کوچک هم می توانند خطر پشیمانی خریدار را به همراه داشته باشند.
بنابراین از همان ابتدا و با ارائه تضمین هایی مانند ضمانت بازگشت پول به این میل به عدم خرید مشتری غلبه کنید.

۵- گزینه های کمتری ارائه دهید

به طور حتم ارائه محصولات بیشتر برای خرید، یک راه عالی برای افزایش فروش است. اما نه لزوما همیشه! در بسیار از موارد تنوع بیشتر انتخاب می تواند منجر به تردید بازدیدکننده شده و در نتیجه باعث از دست رفتن فروش می شود.
اگر طیف گسترده ای از محصولات را دارید، ساختار صفحات سایت یا محصولات را طوری در نظر بگیرید که بازدیدکننده گزینه کمتری برای انتخاب داشته باشد. این کار را می توانید با قرار دادن محصولات در دسته بندی های مختلف یا اعمال فیلترهای کاربردی انجام دهید تا کار انتخاب وی راحت تر شود و یا می توانید تأکید بیشتری رو محصولات محدودی داشته باشید.

۶- فرآیند پرداخت را ساده کنید

طولانی شدن یا پیچیده شدن فرآیند پرداخت اینترنتی، منجر به عدم خرید و انصراف خریدار از نهایی کردن خرید می شود. پس تا جایی که می توانید مراحل و فرآیند پرداخت اینترنتی را ساده سازی کنید. مراحل غیر ضروری در روند پرداخت را که می تواند باعث انصراف از خرید گردد حذف کنید.

۷- بر روی تصاویر باکیفیت محصول سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری – نه هزینه – بر روی عکاسی باکیفیت از محصولات، تأثیر زیادی بر جذب بازدیدکننده و ترغیب آن به خرید دارد. صرف نظر از آنچه می فروشید، عکس هایی با کیفیت از محصولات خود ارائه کنید.
همچنین محصول را از زوایای مختلفی عکاسی کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند درک درستی از محصولی که می خواهند بخرند داشته باشند.

۸- هدیه بدهید

مردم همیشه عاشق چیزهای رایگان هستند و هرچه بیشتر به صورت رایگان هدیه دهید، مشتریان بیشتر با برند شما درگیر می شوند و آن را به خاطر می سپارند. یک بار دیگر به پیشنهادات فعلی خود نگاه کنید، آیا می توانید به صورت رایگان چیزی بدهید؟!
پیشنهادهایی مانند عضویت رایگان، دو تا بخر یکی ببر و سایر مشوق های مبتنی بر پاداش را می توانید به صورت هدیه ارائه کنید.

۹- مشتریان جدید را پیگیری کنید

برای افزایش فروش اینترنتی، اطمینان حاصل کنید که یک روش مفید و کارآمد برای حفظ مشتریان جدید در نظر گرفته اید. نباید مشتری را پس از اولین خرید فراموش کنید. سعی کنید او را در جریان مراحل و فرآیند آماده سازی و ارسال به پست سفارشی که داده است قرار دهید.
پس از آن نیز با ارسال ایمیل هایی به مناسبت های مختلف از او یاد کنید تا در خریدهای بعدی نیز از شما خرید انجام دهد. به روابط خود با مشتری فکر کنید نه به معامله ای که انجام می دهید.

۱۰- ارزش پیشنهادی خود را واضح بیان کنید

اکثر بازدیدکننده ها به شما و شرکت شما اهمیتی نمی دهند. تنها چیزی که برای شان مهم است این است که محصولات یا خدمات شما چگونه زندگی آنها را بهتر می کند. بنابراین ارزش پیشنهادی شما باید در تمام ارتباطات بازاریابی و محتوایی سایت در اولویت باشد. در واقع، ارزش پیشنهادی شما دلیل اصلی خرید مشتریان از شما است.

۱۱- در شبکه های اجتماعی فعال باشید

مشارکت فعال در شبکه های اجتماعی به عنوان یک وسیله و ابزار فروش، توسط بسیاری از کسب و کارها مورد غفلت واقع می شود زیرا تصور می شود که تأثیر ناچیزی در فروش واقعی دارد. در صورتی که شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارها برای افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و رضایت مشتری است.

۱۲- از بازاریابی مجدد استفاده کنید

مهم نیست که شما یک برنامه تبلیغی PPC یا یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام یا فیسبوک انجام می دهید، به هر حال هر برنامه بازاریابی دیجیتال به زمان، پول و تلاش برای تحقق نیازمند است. بازاریابی مجدد موضوعی پیچیده و ظریف است که به نکات مختلفی بستگی دارد.
بازاریابی مجدد اشاره به تکنیک ها و استراتژی هایی برای پیگیری بازدیدکنندگان یک وب سایت است که عملی را انجام نداده اند مانند رها کردن سبد خرید بدون نهایی سازی خرید. بازاریابی مجدد معمولا زمانی استفاده می شد که یک شرکت بخواهد شرایط فروش را بهبود دهد.

نتیجه گیری
اگر چه دستیابی به فروش اینترنتی موفق امری ساده به نظر می رسد، اما دارای پیچیدگی هایی است که نمی توان آن را کاری ساده تلقی کرد. در اختیار داشتن دانش به روز، ابزار باکیفیت، و به کارگیری این دو عنصر در زمان و مکان مناسب برای مخاطب هدف، می تواند برای دستیابی به هدف اصلی یعنی فروش اینترنتی موفق مفید باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar