چرا در مورد منابع کلمات کلیدی سئو، احتیاج به تحقیق و تمرکز بر روی موضوعات داریم؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

یکی از اولین کارهایی که اغلب ما هنگام بهینه سازی سایت انجام می دهیم، انجام تحقیقات روی کلمات کلیدی است. تاکنون در مورد تشریح استراتژی های کلمات کلیدی، میلیون ها سطر نوشته ‌شده‌ و متخصصان سئو سالانه میلیون ها دلار برای رتبه بندی در کلمات کلیدی هزینه می کنند.

عبارت های جستجوی در حال تکامل

جستجوی ارگانیک در حال کاهش است. (جستجوی ارگانیک بخشی از ترافیک وب سایت ها به خاطر محتوای قدرتمند و معرفی لینک‌ مطالب وب سایت ها در موتورهای جستجو است. در این نوع ترافیک، شما هیچ هزینه‌‌ مستقیمی برای تبلیغ یا معرفی محتوای خود انجام نمی دهید. بلکه موتورهای جستجو – که هدف شان هدایت کاربران خود به مناسب ترین محتوا است – عملا بر اساس مأموریت خود مجبور هستند شما را معرفی کنند. چون اگر چنین نکنند، رضایت مخاطبان شان کاهش می یابد).
مقاله های زیادی تاکنون در این ‌مورد نوشته شده است. برای درک این موضوع کافی است، چند اصطلاح با حجم بالا به گوگل بدهید. از شما می خواهم اکنون به صفحه گوگل بروید و یک کلمه چالش‌ برانگیز را تایپ کنید، به احتمال زیاد در صفحه نتایج جستجو هیچ نتیجه ارگانیکی نخواهید دید.
سال ها است که گوگل به بازایاب ها این امکان را داده که ترافیک رایگان دریافت کنند و از طریق جستجوی ارگانیک هدایت شوند. ما اعتقادی به این نداریم که گوگل و سایر موتورهای جستجوی بزرگ، قصد دارند ارائه این نوع ترافیک را متوقف کنند، اما راهی را که برای در اختیار گرفتن این ترافیک نیاز داریم، به سرعت تغییر می دهند.
دلیل این تغییرات این است که گوگل می خواهد این ترافیک را برای خود نگه‌ دارد و دیگر این که عبارت های جستجو مدام در حال تکامل و پیچیده‌ شدن هستند. مردم جستجوهای پیشرفته ای را برای آن چه که می خواهند، انجام می دهند.

seo1
بیایید مرور کنیم:
– مکان های زیادی برای دریافت کلیک های ارگانیک وجود ندارد.
– مردم به همان روش های گذشته، جستجو نمی کنند، جستجوها پیچیده تر شده اند.
– هر سال جستجوهای بیشتری اتفاق می افتد.
بنابراین، چگونه ما به عنوان بازاریاب دیجیتال، این امکان را به وجود آوریم، تا از رویدادهای فعلی بهینه بهره مند شویم؟ هر چند پاسخ پیچیده است، اما این در صورتی‌ ممکن است که تمرکز بر روی بهینه سازی کلمات کلیدی کاهش داده و حرکت به سمت تمرکز بر روی موضوعات را آغاز کنیم.

موضوعات چه چیزهایی هستند؟

موضوعات، چیزهایی هستند که به نظر می رسند کل محتوای مربوط به یک موضوع خاص را شامل می شود. موضوعات، مانند کاری که کلمات کلیدی انجام‌ می دهند، کل یک سفر جستجو را شامل نمی شوند. وقتی ما به کلمات کلیدی فکر می کنیم، معمولا روی جستجوهای فردی متمرکز می شویم. بیشتر افراد هنگام صحبت از کلمات کلیدی، ذهنیت آخر را می گیرند. این یعنی فقط اندکی از روند کار درک شده است.
کاربران در یک پرس و جو در موتور جستجو روی یک لیست کلیک می کنند، به یک صفحه از وب منتقل می شوند، سپس عمل مورد نظر خود را انجام می دهند.
سال‌ها است که ما در حال نقشه برداری از مسیرهای کاربران هستیم و سعی می کنیم بدانیم، آنها چه مسیری را طی می کنند و از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند.
برای این کار روش «Holy Grail» در نظر گرفته شده است، که کل الگوی رفتار کاربر را به ‌همراه داده های کلمه کلیدی آن تکمیل می کند. این روش باید توانایی جمع کردن همه این داده ها را در کنار هم داشته باشد و بینش عملی و معناداری را ارائه دهد. ما هنوز به آن نقطه نرسیده ایم و ممکن است هرگز نرسیم.

new idea concept with crumpled office paper, female hand holding light bulb

چرا باید روی موضوعات تمرکز کنید؟

همان طور که گفتیم، سفر مشتری که شامل جستجو بوده است، تغییر کرده و مصرف کنندگان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستند. گوگل در تلاش است تا آن گروه از مخاطبان را که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستند، درون سایت خود محصور نگه دارد. اما اگر شرکت شما در مورد اکثر سؤالات پیرامون یک موضوع خاص، اطلاع رسانی کند، شما در ذهن مصرف کننده قدرت خاصی به دست می آورید؛ حتی اگر این اطلاعات در گوگل وجو داشته باشد.
محصول و خدمات متفاوت است. اما اگر مشتریان شما به دنبال اطلاعاتی در مورد جایگاه شما هستند یا به دنبال بهترین محصول یا خدمات هستند (در این صورت شما در مقابل رقبای تان هستید)، تمرکز تلاش های سئو در مورد موضوعات، روش خوبی برای برطرف کردن درهم ریختگی اطلاعات است.

 

چگونه موضوعات را هدف قرار می دهید؟

شما در وب سایت نمی‌توانید بر هر موضوعی مسلط شوید. گوگل کاملا روشن کرده است که آنها، نتایج یکسانی از جستجوهای جداگانه از یک وب سایت را نمایش نخواهند داد.
به طور حتم، شما می توانید با چندین سوال مرتبط با سایت خود، در صفحه نتایج گوگل حضور داشته باشید، اما در بیشتر موارد، این کافی به نظر نمی رسد. در اینجاست که باید با دیگر سایت ها تعامل و ارتباط داشته‌ باشید و سایت های اطلاعاتی را که بر موضوع حاکم هستند را پیدا کنید.
شما باید از محصولات و خدمات خود در این سایت های تاثیرگذار (اینفلوئنسر) استفاده کنید.
اگر مدت طولانی کار SEO را انجام داده اید، می توانید با تجزیه و تحلیل صفحه نتایج گوگل (SERP) در آن موضوع و کشف نحوه رسیدن به آنجا، چندین روش برای ورود خود در صفحه نتایج گوگل بیابید.
ما نمی گوئیم کلمات کلیدی مهم نیستند. بلکه کلمات کلیدی مهم هستند، رتبه بندی ها مهم هستند.

 نتیجه‌ گیری
خواهید دانست که وقتی تمرکز خود را به موضوع گسترش می‌دهید، محتوای بهتری ایجاد می‌کنید. شما در رتبه بندی خوبی برای کلمات کلیدی قرار می‌گیرید و نتایج بهتری به دست می آورید. گوگل از وب سایت ها می خواهد تخصص، اقتدار و اعتماد به نفس داشته باشند.

نویسنده: Tony Wright از SEJ
مترجم: بهناز عباس زاده

دیدگاه بگذارید

avatar