چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشید؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

فروشگاه اینترنتی یکی از ابزارها و بسترهای نرم افزاری مبتنی بر اینترنت است که در بستر آن می توان نسبت به فروش اینترنتی انواع محصولات و یا خدمات خود اقدام نمود. بسیاری از صاحبان کسب و کارها هستند که هنوز به صورت سنتی محصولات خود را به فروش می رسانند و از مزایایی که از فروش اینترنتی می توانند بهره مند شوند بی خبرند.
در واقع عدم آگاهی این افراد از مزیت ها و قابلیت هایی که یک فروشگاه اینترنتی می تواند داشته باشد باعث شده است که آنها اغلب و به تدریج با کاهش فروش و از دست دادن تدریجی مشتریان – به دلیل تغییر شیوه خرید از سنتی به خرید آنلاین – مواجه شده و در نتیجه بازار خود را از دست داده و آن را به رقبا واگذار نمایند.

مشکلات و چالش های فروش سنتی

شکی نیست که همه دوست دارند کسب و کار خود را توسعه دهند تا بازارهای جدید و مشتریان جدیدی به دست آورند. اما انجام این کار در فروش سنتی با مشکلات و چالش هایی روبروست که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.
یکی از چالش های بزرگ توسعه تجارت سنتی، محدودیت فضای فیزیکی برای عرضه و دپوی محصولات است. بیشتر صاحبان کسب و کارهای سنتی تمایل دارند که محصولات جدید با برندهای جدید را در سبد کالایی خود داشته باشند تا دامنه بیشتری از سلایق مشتریان را تحت پوشش قرار دهند.
مشکل اساسی برای این کسب و کارها ایجاد فضایی جدید برای عرضه و هم چنین نگهداری محصولات جدید است که ممکن است هزینه های سنگینی را در پی داشته باشد. مشکل دیگر، دسترسی مشتریان به محصولات آنهاست، به خصوص جذب مشتریان جدید بسیار مشکل و هزینه بر است.
چالش بعدی در فعالیت صرف در فضای سنتی، مسأله تبلیغات است. تبلیغات در این فضا اگر چه اثربخش است، اما بسیار هزینه بر است. مشکل اساسی هم در اینجا یعنی تبلیغات محیطی، ارزیابی بازخورد تبلیغات محیطی است. یعنی امکان ارزیابی و تحلیل دقیق این که علت افزایش فروش احتمالی یا افزایش مشتریان احتمالی مربوط به کدام برنامه تبلیغی است، مشکل است.

 

راه حل این چالش ها کجاست؟

راه حل این مشکلات بسیار ساده و البته کم هزینه است. امروز اینترنت بستر بسیار بزرگی را برای فعالیت های تجاری فراهم آورده و روز به روز هم در حال رشد و توسعه است. آمارهای رسمی نرخ رشد اینترنت در ایران را سالانه ۶۰ درصد نشان می دهند.
بدیهی است که استفاده از اینترنت و ابزارهای تجارت الکترونیکی، مانند راه اندازی فروشگاه اینترنتی (طراحی سایت فروشگاهی)، به معنی تعطیلی فروشگاه سنتی نیست بلکه این دو می توانند مکمل هم بوده و برای همدیگر هم افزایی نیز داشته باشند.
با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی می توانید بدون هزینه های سنگین و بدون محدودیت جا و فضا تعداد نامحدودی محصول را در معرض دید و انتخاب میلیون ها کاربر قرار دهید.

مزیت های طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

گفتیم که فروشگاه اینترنتی یا سایت فروشگاهی در کنار فروشگاه فیزیکی می تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد که در اینجا به بخشی از این مزایا اشاره می کنیم:
– افزایش فروش
– افزایش تعداد مشتریان
– کاهش هزینه ها
– عدم محدودیت فضا و مکان
– از میان رفتن محدودیت ها جغرافیایی
– کاهش هزینه های تبلیغات و بازاریابی
– امکان ارزیابی کمی و کیفی فعالیت ها
– بازگشت سرمایه

نکته پایانی
بدون تردید راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب موفقیت در فروش اینترنتی مستلزم دانش، تجربه و آگاهی در این زمینه است. لازم است قبل از ورود به این عرصه و سفارش طراحی سایت فروشگاهی، حتما از افراد و شرکت های معتبر در زمینه طراحی سایت مشاوره و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
شرکت هایی که بتوانند در زمینه تجارت الکترونیکی و مهارت های آن راهنمایی و مشاوره های خوبی ارائه داده و در مسیر موفقیت همواره در کنارتان باشند.

طراحی سایت فروشگاهی                                                                           درخواست مشاوره

دیدگاه بگذارید

avatar