هدف از طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

طراحی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارهایی که محصولاتی برای عرضه و فروش دارند با اهداف معینی صورت می گیرد، چه آنهایی که محصولی فیزیکی برای عرضه دارند، و چه آنهایی که محصولات مجازی مانند فایل هایی برای دانلود در اختیار دارند.
در هر صورت راه اندازی فروشگاه اینترنتی از طریق سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی تنها راه مناسب برای این افراد جهت ورود به تجارت الکترونیکی است. البته این به معنی کنار گذاشتن فروشگاه فیزیکی و تعطیل کردن آن نیست، بلکه این دو در کنار هم می توانند باعث موفقیت و کسب نتیجه در فروش اینترنتی شوند.
فروشگاه اینترنتی در واقع همان وب سایت است که قابلیت معرفی محصولات یا خدمات را به کاربران دارد و کاربران که همان مشتریان هستند، می توانند در این بستر، محصول مورد علاقه خود را به صورت آنلاین و با پرداخت اینترنتی خریداری نمایند.
براساس منطق هر فروشگاهی؛ کسب درآمد و سود یکی از مهم ترین اهداف طراحی فروشگاه اینترنتی است. البته دستیابی به این هدف چندان هم آسان نیست و به سادگی میسر نمی شود. به طور کلی اهداف راه اندازی فروشگاه اینترنتی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
۱- معرفی برند
۲- معرفی محصولات
۳- جذب مشتری
۴- فروش و کسب سود
۵- بازاریابی اینترنتی
امروزه هزاران سایت اینترنتی فروشگاهی وجود دارند، اما از میان آنها تنها تعداد معدودی فروشگاه اینترنتی توانسته اند موفق عمل کنند. یکی از عوامل مهم و کلیدی موفقیت در فروش اینترنتی، توانایی تولید محتوای خوب و با کیفیت برای معرفی برند و محصولات است که بتواند کاربران را برای خرید اینترنتی ترغیب کند.
بسیاری از صاحبان کسب و کارها هنگام سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی، بیشتر تمرکز خود را بر زیبایی و جذابیت بصری و البته تحویل گرفتن زود هنگام فروشگاه اینترنتی معطوف می کنند. اما آنها نمی دانند تنها چیزی که برای شان بیشترین ارزش را خلق خواهد کرد، «تولید محتوا» است.
اگر چه امکانات و قابلیت های نرم افزاری فروشگاه اینترنتی، جذابیت بصری، و کاربر پسند بودن عناصر، در طراحی سایت اهمیت دارد، اما تولید محتوای خوب و بهینه سازی محتوا و سایت برای موتورهای جستجو (SEO) از نظر جذب و هدایت ترافیک به وب سایت که می تواند منجر به فروش شود بسیار مهم است.

مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی

فروش از طریق یک فروشگاه اینترنتی، در کنار کسب و کار معمولی و یا به عنوان سرمایه گذاری برای یک تجارت الکترونیک مستقل، دارای مزایای متعددی است. در زیر به مهم ترین مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی اشاره می شود:

۱- کاهش هزینه

به طور کلی طراحی فروشگاه اینترنتی نسبت به راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی دارای هزینه های سربار کمتری است.

۲- هزینه بازاریابی کمتر

تجارت الکترونیکی و بازاریابی اینترنتی نسبت به رسانه های متعارف ارزان تر و همچنین دقیق تر است.

۳- دسترسی آسان به محدوده جغرافیایی گسترده تر

یک فروشگاه معمولی می تواند دارای محدوده محلی باشد و یا بسته به نوع محصول خود دارای بازار بین المللی باشد که مشکلات و هزینه های زیادی در بردارد. اما با طراحی فروشگاه اینترنتی شما می توانید تقریبا از سراسر جهان مشتری جلب کنید بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی.

۴- فعالیت ۲۴ ساعته در طول هفته

در طراحی فروشگاه اینترنتی به دلیل وجود قابلیت پرداخت و سفارش خودکار، فروشگاه شما می تواند به طور ۲۴ ساعته در تمام طول سال باز باشد. این موجب رضایت مشتریان نیز می شود. زیرا در این صورت مشتریان هر زمان که بخواهند می توانند خرید کنند.

۵- انعطاف پذیری بیشتر

در فروشگاه اینترنتی شما به راحتی هر زمان که بخواهید می توانید محصولات خود را به روز رسانی کنید. و یا برای ترویج یک معامله بدون نیاز به پرداخت هزینه های گزاف آن را در صفحه اول فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید.

۶- جلب مشتری بیشتر

اینترنت دارای میلیاردها کاربر است. در نتیجه با طراحی فروشگاه اینترنتی شما می توانید مشتریان بالقوه بیشتری را به دست آورید.

۷- افزایش بازدیدکننده

با سرمایه گذاری اندک برای بازاریابی اینترنتی و سئو می توانید رتبه فروشگاه اینترنتی خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید در نتیجه تعداد افراد بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد.

فروشگاه اینترنتی

چه کارهایی در طراحی فروشگاه اینترنتی باید انجام داد؟

هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی کارهایی هستند که باید انجام دهید تا از فعالیت در فروش اینترنتی به موفقیت دست یابید. این کارها به ترتیب شامل مراحل زیر است:

۱- گرافیک و زیبایی فروشگاه اینترنتی

اگر چه این موضوع نباید تمرکز اصلی شما را به خود اختصاص دهد، اما باید نسبت به آن دقت داشته باشید. حتما باید یک هویت بصری واحد شامل لوگوی مناسب، رنگ های سازمانی، و نام دامنه مناسب را در نظر بگیرید.

۲- معرفی خود

با تولید محتوای پایه اعم از «درباره ما»، «قوانین و مقررات»، «گالری عکس» و … سعی کنید خودتان را به کاربران معرفی کنید. این کار باعث می شود آنها نسبت به شما شناخت بهتری داشته و اعتمادشان به طرف شما جلب شود. جلب اعتماد و اطمینان کاربران مهم ترین و سخت ترین قسمت کار است.

۳- معرفی محصول

سعی کنید اطلاعات دقیقی از محصولاتی که عرضه می کنید در اختیار کاربران خود قرار دهید. این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:
– نام محصول
– توضیح محصول
– ویژگی های محصول
– عکس محصول
– فیلم از محصول در صورت لزوم
در نوشتن توضیح محصول، سعی کنید علاوه بر اشاره به ویژگی ها، به مزیت هایی که کاربر از یک ویژگی سود می برد هم اشاره کنید.

۴- بلاگ فروشگاه

ساخت یک بلاگ پر محتوا و عالی می تواند ارزش کار شما را به میزان زیادی افزایش دهد. با ساخت بلاگ نه تنها به بهینه سازی فروشگاه خود کمک می کنید بلکه محتوای مفیدی را در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار می دهید. دقت کنید همیشه عناوینی خوب و موضوعات جالب انتخاب کنید تا بتوانید مطالب خوبی ارائه دهید.

۵- بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو (سئو)

روش های مختلفی برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو وجود دارد. این رتبه می تواند با کمک ssl و پر کردن توضیحات متا در نوشته های وبلاگ، توضیحات محصول و … به دست آید. البته باید سعی کنید که هنگام تولید محتوای پایه و یا محصول، از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.

۶- شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی امر مهمی تلقی می شود و بسیار ضروری است. امروزه کاربران، زمان خود را در این شبکه ها می گذرانند پس شما هم با اشتراک گذاری محصولات و محتوای خود می توانید آنها را جذب کنید.

۷- تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی یکی از فعالیت هایی است که پس از راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید انجام دهید. بازاریابی ایمیلی، ارسال خبرنامه ها، تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری، تبلیغات پولی در گوکل و … از جمله این اقدامات هستند.

شما نیز اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید باید این نکات را رعایت کرده و نسبت به آنها مطالعه کافی داشته باشید. هم چنین می توانید از خدمات آموزشی شرکت طراحی سایت یا شرکت طراح فروشگاه اینترنتی کمک بگیرید.
شرکت طراح فروشگاه اینترنتی داده تجارت می تواند با ارائه آموزش های لازم، کاربردی و گام به گام در زمینه تجارت الکترونیکی، شما را در برداشتن گام های محکم در فعالیت در تجارت الکترونیکی یاری کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس گرفته و یا فرم زیر را تکمیل کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar