نشست صمیمی با خطاط اشعار استاد شهریار در شرکت داده تجارت

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به دعوت شرکت داده تجارت و با حضور استاد میرحسین زنوزی، استاد برجسته خوشنویسی ایران و خطاط اشعار استاد شهریار، و استاد یوسف اعظمی شاعر و مجری توانمند صدا و سیمای تبریز، نشست صمیمی با موضوع شهریار در دفتر شرکت داده تجارت و با حضور مهمانان و اصحاب رسانه برگزار شد.
در این نشست صمیمی، استاد میرحسین زنوزی، از نزدیکان و دوستان استاد شهریار، به تشریح ابعاد شخصیتی و ادبی استاد شهریار پرداخت و گفت: بسیار خرسندم که در عصری زندگی کردم که توانستم، محضر ادیب، شاعر و عارفی بزرگ چون استاد شهریار را درک کنم و از برکات وجودی شان فیض ببرم.
استاد زنوزی که به دلیل کتابت اشعار استاد شهریار، به «خطاط اشعار شهریار» نیز معروف است، به بیان خاطراتی از دوران آشنایی و هم نشینی با استاد شهریار پرداخت و افزود: به یقین می گویم که استاد شهریار، شاعری بود که درد و رنج مردم را با عمق جان خویش درک کرده بود و تجلی این امر را می توان در اشعار استاد در دوران ستم شاهی مشاهده کرد.
هم چنین در ادامه این نشست صمیمی، استاد یوسف اعظمی، شاعر و مجری توانمند صدا و سیمای تبریز، که اشعار فارسی استاد شهریار را به زبان ترکی ترجمه می کند، در خصوص ابعاد شخصیتی استاد شهریار صحبت نمود و گفت: استاد شهریار به تمام معنا یک عاشق بود و این عشق منشأ تمام اشعار استاد است.
وی با اشاره به نام گذاری زادروز استاد شهریار به نام روز شعر و ادب فارسی گفت: درست است که بزرگداشت چنین روزی بهانه ای برای پرداختن به شعر شهریار است، اما با توجه به تأثیرگذاری عمیق استاد شهریار در شعر فارسی معاصر، و بیان ساده مفاهیم پیچیده فرهنگی در قالب شعر ترکی به خصوص منظومه حیدربابای استاد شهریار، ضرورت دارد تا توجه به استاد شهریار صرفا به یک روز منحصر نباشد و تمام مسئولین فرهنگی باید نسبت به شناساندن ابعاد شخصیتی و ادبی این شاعر بزرگ و پرآوازه که مرزهای جغرافیایی را در نوردیده است، اهتمام داشته باشند.
گفتنی است در پایان این مراسم نیز مهمانان سوالات خود در خصوص زندگی و زوایای پنهان شخصیتی استاد شهریار را از اساتید حاضر مطرح کرده و آنان نیز پاسخ های لازم را ارائه نمودند.

DSCN9866 (Copy)

دیدگاه بگذارید

avatar