سئو قالب وبسایت چیست؟

سئو یا بهینه سازی وبسایت (seo) به کلیه ی کارهایی گفته می شود که با پیاده سازی آن ها روی یک وبسایت، وبسایت مورد نظر، در نتیجه جستجوی گوگل، در مکان های نخست صفحه نمایش داده می شود.
طبیعتاً صفحاتی که در ابتدای جستجو نمایش داده شوند، شانس بیشتری برای بازدید دارند.
با توجه به مطالب گفته شده درمیابیم که داشتن سئو مناسب یکی از مهمترین فاکتورهای یک وبسایت خوب است.
به طور کلی سئو شامل ۳ بخش کلی زیر میشود:

 • سئو فنی
  • سیستم
   • frontend
    • کد بهینه
    • کد تمییز
   • backend
  • سرور
 • سئو محتوایی
 • سئو خارجی

در این مقاله سئو سایت را از دید frontend بررسی خواهیم کرد. یعنی آنچه که به معماری سایت و نحوه برنامه نویسی آن مربوط می شود، که شامل موارد زیر می باشد:
۱- استفاده بهینه از Css و JavaScript
تا حد امکان باید سعی کنیم قالب سبک تری پیاده سازی بکنیم. برای اینکار حتما باید صفحات جداگانه ای برای کد های Css و  Js داشته باشیم و از استفاده کردن این کد ها به صورت inline خودداری کنیم.این کار نه تنها باعث بهبود سرعت لود صفحه می شود، بلکه از نظر سئو نیز مفید است.
۲- قابل دسترس کردن صفحات مختلف سایت برای گوگل
صفحات سایت باید به گونه ای طراحی شوند که لینک های داخلی مناسب برای آن ها ایجاد شود تا صفحات سایت برای گوگل قابل دسترس باشد. ایجاد یک معماری مناسب از لینک های داخل سایت اهمیت بسیار زیادی از نظر سئو و بهینه سازی سایت دارد.
۳- استفاده از تگ هایی که در بهینه سازی سایت اهمیت دارند
استفاده از برخی تگ ها در قالب وبسایت از نظر سئو مهم است. برای نمونه به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:
● تگ های heading: این تگ ها یکی از متدوال ترین تگ هایی است که برای بهبود سئو استفاده می شود. وجود یک تگ h1 که عنوان صفحه را نشان می دهد از نظر سئو بسیار مهم است. این تگ  در هر صفحه فقط باید یکبار به کار برده شود. وجود دیگر تگ های (heading (h2,h3,h4,h5,h6  نیز میتواند در بهبود سئو موثر باشد. تعداد تگ h2 نباید بیشتر از ۴ و تعداد تگ h3 نباید بیشتر از ۱۰ در یک صفحه باشد.
● متا تگ ها: این تگ ها در واقع اطلاعات تکمیلی صفحات وب شما می باشند. امروزه اکثر موتورهای جستجو از متا تگ ها استفاده می کنند. این تگ ها در قسمت head صفحه به کار برده می شوند و دارای دو قسمت کلی Name و Content می باشند. متا تگ ها انواع مختلفی دارند که قسمت Name مشخص کننده نوع متا تگی است که استفاده می شود.قسمت Content تعیین کننده محتویات متا تگ برای موتورهای جستجو است.
علاوه بر این تگ ها، استفاده از ویژگی alt در تگ img نیز برای بهبود سئو مأثر است. این ویژگی متنی را به عنوان مقدار می پذیرد و وقتی عکس مورد نظر پیدا نشد به جای عکس متن را نشان می دهد.

با توجه به تغییر مداوم الگوریتم های جستوجوی گوگل،الگو های سئو نیز با تغییر این الگوریتم ها، تغییر میکنند.
شرکت ما با رعایت همه ی موارد فوق، قالب سایت شما را به گونه ای طراحی خواهد کرد که یک سایت بهینه داشته باشید و در گوگل رتبه خوبی داشته تا بازدید بالایی را به سمت خود بیاورد.

دیدگاه بگذارید

avatar