روش های بالابردن امنیت صفحه اینستاگرام (قسمت ۱)

امروزه با افزایش روز افزون کاربران اینستاگرام، بالابردن امنیت اینستاگرام یکی از دغدغه های اکثر افرادی است که از این پیام رسان استفاده می کنند. در این مقاله به شما روش های بالابردن امنیت صفحات اینستاگرام را آموزش خواهیم داد، با ما همراه باشید.

۱- متصل نکردن حساب فیس بوک به حساب اینستاگرام
امروزه یکی از روش های رایج برای هک کردن حساب اینستاگرام، وارد شدن از طریق دادن اطلاعات حساب کاربری فیس بوک فردِ هدف  در صفحه ورودی اینستاگرام است. در نتیجه از متصل کردن حساب اینستاگرام خود به حساب فیس بوک خودداری کنید.

۲- استفاده از اینستاگرام با فیلترشکن
بعضی از افراد اینستاگرام را همراه با فیلترشکن استفاده می کنند، که ممکن است صفحه فرد مورد نظر را دچار مشکل سازد، به این دلیل که هر مرتبه که شما به فیلترشکن متصل می شوید، آدرس اینترنتی شما بر روی یک کشور متفاوت قرار می گیرد و اگر برای چند بار این کار را تکرار کنید، اینستاگرام شما را به عنوان ربات شناسایی می کند و در اولین مرحله چندبار پیج شما از سوی اینستاگرام بلاک می شود و شما قادر به لایک، فالو و آنفالو کردن نخواهید بود. اگر بی اعتنا باشید و به استفاده از فیلترشکن ادامه دهید در مرحله بعدی اینستاگرام پیج شما را غیرفعال می کند و برای بازگردانی پیج باید یک پروسه طولانی را طی کنید.

۳- فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام
تایید دو مرحله ای به این معنی است که اگر فردی حتی رمز ورود شما را داشته باشد نمی تواند وارد صفحه شما شود چون با فعال کردن این گزینه هر زمان که می خواهید وارد صفحه خودتان شوید پس از وارد کردن رمز ورود، اینستاگرام به شماره شما کدی ارسال می کند که پس از وارد کردن آن می توانید وارد صفحه اینستاگرام تان شوید.
 فعال کردن این گزینه را می توانید از طریق زبانه زیر انجام دهید:
Setting ≥ Security ≥ two factor authentication
پس از فعال کردن این گزینه، اینستاگرام به شماره ای که روی حساب خود متصل کرده اید یک کد ارسال می کند و با وارد کردن کد ارسالی در صفحه باز شده ۵ کد به شما نمایش داده می شود (۵ کد نمایش داده شده را یادداشت کنید) برای زمانی که از سوی اینستاگرام به شما پیامک حاوی کد ارسال نشد با وارد کردن یکی از پنج کد می توانید وارد صفحه خود شوید.
فعال کردن این گزینه به میزان قابل توجهی از هک شدن صفحه شما جلوگیری خواهد کرد.

۴- تعویض ماهیانه رمز ورود
یکی دیگر از راه های بالابردن امنیت صفحه اینستاگرام تعویض رمز ورود حداقل ماهی یکبار می باشد.
دقت کنید که رمز ورود شما بیش از ۸ کاراکتر داشته باشد و فقط عدد نباشد.

۵- رعایت قانون کپی رایت
یکی از چارچوب های اصلی اینستاگرام رعایت حق کپی رایت می باشد. اگر در صفحه خود از فیلم، عکس یا موسیقی فردی مشهور استفاده کرده اید، بهتر است در قسمت توضیحات پست، آدرس صفحه فرد مورد نظر را ذکر کنید تا برای صفحه شما مشکلی ایجاد نشود.
نویسنده: کسری رمضان

دیدگاه بگذارید

avatar