روش های بالابردن امنیت صفحه اینستاگرام – قسمت آخر

همان طور که در قسمت اول مقاله روش های بالا بردن امنیت صفحه اینستاگرام، چند راه برای افزایش امنیت و جلوگیری از پیش آمدن مشکل برای صفحات اینستاگرام توضیح دادیم در این قسمت آخرین راه های موجود را بررسی می کنیم؛

۱- شخصی کردن صفحه در صورتی که مربوط به کسب و کار نیست
یکی از راه های جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات در اینستاگرام شخصی کردن پیج است، چون در این روش هر کسی نمی‌تواند محتوای اشتراکی شما را مشاهده کند و از آنها استفاده کند پس در نتیجه محتوا و اطلاعات شما محفوظ باقی خواهد ماند.

۲- به روز رسانی نرم افزار اینستاگرام
سعی کنید همیشه آخرین نسخه نرم افزار اینستاگرام را استفاده کنید به این دلیل که در هر به روز رسانی، اینستاگرام سعی در بهبود امنیت خود دارد و به همین دلیل به روز بودن نسخه اینستاگرام شما تا حد قابل توجهی امنیت صفحه شما را افزایش خواهد داد.

۳- عدم استفاده از نرم افزارهای کمکی
اینستاگرام به شدت بر روی استفاده از نرم افزارهای کمکی (نرم افزارهای دریافت فالور، لایک و …) حساسیت دارد به طوری که اگر تشخیص دهد کاربر از این نرم افزارها استفاده می کند در اولین مرتبه به او هشدار می دهد و اگر کاربر بی توجهی کرد در مرحله بعد اینستاگرام صفحه وی را غیرفعال خواهد کرد.

instagram-security-privacy
۴- عدم استفاده از یک شماره تماس یا ایمیل برای چند اکانت
برخی از کاربران اینستاگرام از یک شماره یا ایمیل برای چندین اکانت استفاده می کنند، این امر در وهله  اول باعث می شود که شماره یا ایمیل شما از سوی اینستاگرام مسدود شود و در وهله دوم باعث می شود که اگر اکانت شما دچار مشکل شد و نیاز به بازیابی رمز عبور یا تایید هویت شد اینستاگرام برای شما لینک یا کد مربوطه را ارسال نکند پس در نتیجه برای هر اکانت از یک شماره یا ایمیل مخصوص استفاده کنید.

۵- استفاده از یک ایمیل واقعی برای صفحه
دیده شده که برخی از کاربران اینستاگرام برای ساخت یک صفحه جدید از یک ایمیل غیر واقعی استفاده می کنند. این کار باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود که در زیر ذکر شده است:
– اولین ایمیلی که در زمان ساخت بر روی صفحه ذخیره می شود تا ابد بر روی اینستاگرام به عنوان ایمیل بازیابی باقی خواهد ماند حتی اگر شما بعدا ایمیل را تغییر دهید. در صورتی که صفحه شما غیر فعال یا هک شود اینستاگرام از شما نام ایمیل اولیه را خواهد خواست و لینک بازیابی را به آن ایمیل خواهد فرستاد.
– ممکن است اینستاگرام صفحه شما را به عنوان اسپمر یا فیک پیج تشخیص دهد که در این صورت صفحه شما از سوی اینستاگرام غیر فعال خواهد شد.

۶- یکی نبودن ایمیل یا شماره وصل شده روی صفحه با شماره و ایمیل ارتباطی در صفحات تجاری
اگر صفحه شما در حالت بیزنس یا تجاری قرار دارد و در بیو خود مجبور به ارائه ایمیل یا شماره تماس برای در ارتباط بودن با مخاطب خود هستید، حتما شماره یا ایمیلی قرار دهید که با اطلاعات ثبت شده بر روی صفحه شما متفاوت باشد چون اگر فردی سودجو به این دو دسترسی پیدا کند به راحتی صفحه شما را هک خواهد کرد.
در آخر امیدواریم با استفاده از موارد ذکر شده در این دو مقاله بتوانید حداقلِ امنیت صفحه خود را داشته باشید.
نویسنده: کسری رمضان

دیدگاه بگذارید

avatar