تاثیر رنگ در طراحی سایت

تأثیر رنگ در طراحی سایت

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

تأثیر رنگ در طراحی سایت به قدری مهم است که امروزه یکی از عناصر تفکیک ناپذیر در طراحی سایت به شمار می آید. وقتی از رنگ سخن به میان می آید همه ما تصوراتی از آن خواهیم داشت و بلافاصله رنگ یا رنگ های مختلفی در نظرمان جلوه گر می شوند. رنگ در همه ابعاد زندگی جاریست، بنابراین مفهوم آن به همان گستردگی مفهوم زندگی می باشد. به قول «ایتن» رنگ خود زندگی است!
رنگ تاثیرات مختلفی بر روی احساسات افراد دارد که چند مثال را بررسی می کنیم:

– رنگ قرمز رنگی است بی نهایت روح افزا و جان بخش که میل و اشتیاق و هیجان را نشان می دهد.

– آبی معرف حساسیت، هیجان خواهی، صلح، آرامش و سکون می باشد.

– سبز دلالت بر تازگی و طراوت داشته و تحریک کننده رشد می باشد.

– زرد نشانگر پیشرفت به سوی جلو و تحول می باشد.

– صورتی نشانی از رویا و علاقمندی است.

– نارنجی خلاقیت و ایده آل برای تبلیغات است.

تأثیر رنگ در طراحی سایت

برای انتخاب یک رنگ باید به جنبه های روانی آن نیز توجه داشت. انتخاب رنگ برای تبلیغات و طراحی سایت متناسب با پیام های هدف گیری شده، بسیار حائز اهمیت می باشد. برای مثال هنگامی که به تبلیغ یک محصول نوین پرداخته می شود می توان از رنگ هایی که شادابی و طراوت را با خود به همراه دارند استفاده کرد. البته نباید غافل از این بود که همزمان می بایست به ویژگی های مخاطب و هویت گرافیکی تبلیغات، استراتژی های بازاریابی، مسائل فنی، طراحی و هارمونی رنگ نیز توجه کرد.
اغلب افراد بر پایه احساسات خود تصمیم می گیرند مخصوصا زمانی که صحبت از خرید و سفارش کالا و خدمات به صورت آنلاین باشد رنگ ها تاثیرات زیادی بر روی کاربران خواهند داشت و طبیعتا در صورتی که رنگ درستی در طراحی سایت استفاده شود می توان کاربران بیشتری را به مشتری تبدیل کرد.
شرکت داده تجارت نیز با توجه به ویژگی ها و توجه کامل به اینکه بازار هدف مورد نظر متشکل از چه افرادی با چه ویژگی های سنی، جنسی، روانی، اجتماعی و… هستند و نیز با توجه به خاصیت روانی رنگ ها روی افراد و تطبیق این دو موضوع، طراحی های متناسب را در دستور کار خود قرار داده تا هر چه بیشتر بتواند در جهت ارتقای جایگاه محصول یا برند در ذهن مخاطب و تاثیرات عمیق بر روی آن ها و در نهایت جذب مشتری و فروش بیشتر قدم بردارد.

منابع:
کاربرد رنگ و حروف در بازاریابی ترجمه حامد خاکی
تاثیر رنگ در اثر بخشی تبلیغات، یوسف محمدی

دیدگاه بگذارید

avatar