ایده هایی برای طراحی سایت فروشگاهی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

افراد زیادی هستند که ایده هایی برای طراحی سایت فروشگاهی دارند و قصد دارند کسب و کار آنلاین برای خود راه اندازی نمایند. اما نمی دانند در چه زمینه ای می توانند کار کنند. یا ممکن است کسی از شغل فعلی خود ناراضی باشد و بخواهد یک سایت فروشگاهی برای کسب درآمد راه اندازی کند اما نمی داند در چه زمینه ای و از کجا آغاز کند. در هر صورت همه به دنبال راه هایی برای کسب درآمد هستند.
قبل از اینکه تجارت آنلاین یا تجارت الکترونیکی را شروع کنید باید بدانید که چه چیزی برای شما بهتر است؟ آیا به تجارت آنلاین به عنوان یک سرگرمی یا کار جنبی نگاه می کنید یا اطمینان دارید که این کار یک کار تخصصی است و خارج از توان تخصصی شماست و باید در این زمینه تلاش و مطالعه بیشتری داشته باشید؟!
مردمی که در تجارت آنلاین با آنها سر و کار خواهید داشت، فرهنگ های مختلفی دارند، کارهای متفاوتی انجام می دهند و بنابراین نیازهای متفاوتی هم دارند. اگر دانش و مهارت لازم برای کمک به این افراد را به دست آورده اید، و اگر فکر می کنید که می توانید برای بخشی از این مردم، راه حل های مناسبی برای رفع نیازها و خواسته های شان ارائه کنید، پس می توانید کارتان را شروع کنید.

چرا یک تجارت آنلاین را شروع کنیم؟

جای تعجب نیست که بسیاری از افراد به دنیای تجارت و کارآفرینی آنلاین وارد می شوند و به تدریج خود را از کارهای سنگین روزانه دور می کنند. حتی کسانی هستند که تصمیم می گیرند تمام وقت به تجارت آنلاین بپردازند و دیگر کارهای خود را تعطیل می کنند. و همین جذابیت تجارت آنلاین را نشان می دهد. اگر تجارت الکترونیکی، آنها را به درآمدهای دو سه برابر و یا شاید ۱۰ برابر شغل قبلی شان برساند، چه چیزی می تواند آنها را از ادامه حضور در تجارت الکترونیکی باز دارد؟!
باید بدانید که تجارت الکترونیکی، سه مزیت عمده را برای شما ایجاد می کند:
– امکان تجارت بدون محدودیت جغرافیایی
– برنامه کاری انعطاف پذیر
– فرصت های درآمدی زیاد
برای شروع تجارت آنلاین، نیازی به مدرک دکترا یا گواهی نامه خاص ندارید، ولی حتما باید در این حوزه آگاهی، دانش و اطلاعات کافی داشته باشید. مانند هر شغل دیگری این کار نیز زمان بر است و باید برای آن وقت صرف کنید تا بدانید که چرا می خواهید یک تجارت آنلاین را شروع کنید.
تجارت کار ساده ای نیست، و اگر هنوز «چرایی شروع» کار خود را مشخص نکرده اید، بهتر است قبل از هر اقدامی آن را معلوم کنید تا با چشم اندازی روشن وارد این عرصه شوید.

۱۰ تجارت آنلاین برتر در سال ۲۰۲۰

همه این مشاغلی که در اینجا ذکر می کنیم فرصت کسب درآمد سریع را فراهم می کنند. با این وجود، کلید موفقیت واقعی، داشتن چشم انداز بلند مدت است. یک شغل را انتخاب کنید و دنبال آن بروید و برای آن اولویت بسیار بالایی قائل شوید.
اکنون که به دنبال ایده هایی برای طراحی سایت فروشگاهی هستید، این ۱۰ ایده برتر را به دقت بررسی کنید، شاید یکی از آنها ایده جادویی شما باشد.

۱- فروش محصولات اطلاعات محور

یک محصول اطلاعات محور می تواند یک کتاب الکترونیکی، یک گزارش الکترونیکی، نرم افزار، فایل صوتی یا تصویری، یا یک خبرنامه باشد. هر محصولی که از نظر ماهیت، دارای اطلاعات یا آموزشی باشد، می تواند یک محصول اطلاعاتی (اطلاعات محور) باشد.
آیا در حوزه کاری خود یک متخصص هستید یا بیشتر از یک فرد متوسط درباره یک موضوع یا مهارت خاص می دانید؟ شما می توانید از دانش و مهارت های خود در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی افراد استفاده کنید در حالی که در این راه می توانید درآمد هم کسب کنید.
تا زمانی که شما اشتیاق و تمایل جدی برای یادگیری داشته باشید می توانید راه حل های خود را در قالب یک محصول اطلاعاتی به فروش برسانید. محصولات اطلاعاتی یکی از بزرگ ترین بازارهای تجارت آنلاین محسوب می شوند.

۲- بازاریابی شبکه ای

با استفاده از این مدل کسب و کار، می توانید با نمایش محصولات دیگران در وب سایت خود و فروش آنها، برای خود تجارت آنلاین ایجاد کنید. هنگام ورود به این مسیر باید با یک شبکه معتبر همراه شوید. می توانید با نوشتن مطالب وبلاگی برای محصولات دیگران، به این کار اقدام کنید.
همچنین باید در زمینه استفاده از تکنیک های موثر برای تولید سرنخ و تبدیل آن به خریدار آموزش های لازم را ببینید. این کاری است که بازاریابان شبکه ای حرفه ای انجام می دهند. می توانید محصولات فیزیکی یا دیجیتالی داشته باشید و سپس لینک های شبکه ای خود را تنظیم کنید.
در مرحله بعد محتوای با کیفیت تولید کنید که خوانندگان را برای انجام عملی که مد نظر شماست ترغیب کند. در این حالت از آنها می خواهید که روی لینک شما کلیک کرده و خرید کنند. هر بار که یک مخاطب روی لینک شما کلیک کرده و خرید کند، درصدی از فروش به شما تعلق خواهد گرفت.

آمارهایی جالب توجه از بازاریابی شبکه ای:
– ۱۵ درصد از کل درآمد تبلیغات رسانه های دیجیتال به بازاریابی شبکه ای تعلق می گیرد.
– برنامه بازاریابی شبکه ای، بین ۱۵ تا ۳۰ درصد از کل فروش را برای تبلیغ کنندگان ایجاد می کند.
– بیش از ۸۰ درصد برندها از بازاریابی شبکه ای استفاده می کنند.

۳- مربیگری، دوره های آموزشی، مشاوره

تقاضای زیادی برای مربیان و مشاوران در زمینه های تخصصی وجود دارد. حجم بزرگی از جستجوهای گوگل در موضوعات خاص مربوط به مشاوران و مربیان است، به خصوص در حوزه ورزش، سلامت و زیبایی اندام. برای اینکه بتوانید در تجارت آنلاین این شغل موفق شوید، به ابزارهایی نیاز دارید. ابزارهایی مانند تماس ویدیویی (ویدیو کنفرانس)، تماس گروهی، وبینار، گفتگوی آنلاین و … که به شما کمک می کنند تا خدمات بهتر و موثری ارائه کنید.

۴- وب سایت ها و برنامه های عضویت پذیر

یک سایت عضویت نوعی از کسب و کار آنلاین است که در آن فقط اعضای عضو و مشترک در برنامه می توانند به مطالبی که در سایت قرار داده شده اند دسترسی پیدا کنند. در سایت های عضویت به دو راه می توان کسب درآمد نمود، یا با هزینه ماهانه برای دسترسی به سایت یا فروش محصولات یا خدمات به اعضای وب سایت.

۵- فروش خدمات بازاریابی دیجیتال

در این مدل شما می توانید با فروش خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ، درآمد خوبی به دست بیاورید. خدماتی که از حوزه دیجیتال مارکتینگ می توانید به فروش برسانید می تواند شامل موارد زیر باشد:
– طراحی گرافیک
– بهینه سازی محتوا و سایت (سئو)
– مدیریت شبکه های اجتماعی
– وب سایت

۶- آزادکاری

آزادکاری (Freelancing) در حقیقت روش ساده ای را برای شروع یک آژانس دیجیتال تمام عیار به شما ارائه می دهد. بدیهی است، شما می توانید در زمینه هایی مانند سئو، نوشتن و غیره به صورت آزاد اقدام کنید. اصلی ترین و مهم ترین چیز برای کسی که می خواهد به عنوان فریلنسر شروع به کار کند، تجربه است.
برای شروع کار به صورت آزادکاری، اول باید بدانید که در چه زمینه ای مهارت و تخصص دارید. مثلا در زمینه طراحی گرافیک، برنامه نویسی، وبلاگ نویسی و … . برای موفقیت در این مدل، حتما باید روی نقاط قوت و مهارت خود متمرکز شوید.

۷- فروش نرم افزار به عنوان یک سرویس

اگر می خواهید مشکلات مخاطبان خود را با استفاده از نرم افزار حل کنید، باید یک توسعه دهنده نرم افزار باشید تا بتوانید ابزارهایی را برای کمک به مشتریان خود ایجاد کنید. اگر این کار را انجام دهید، نرم افزار به عنوان یک سرویس می تواند به عنوان یک شغل خانگی برای شما باشد.

۸- فروش محصولات دست ساز

محصولات دست ساز یا همان صنایع دستی یکی از محصولات پرطرفدار محسوب می شود که می توانید با فروش آنها به دیگران و به خصوص گردشگران، درآمد خوبی را به دست آورید. قلاب بافی، بافندگی، ساخت جواهرات و … بسیاری از کالاهای دست ساز هستند که خریداران خوب دارند.

۹- بازاریابی افراد تأثیرگذار

بازاریابی افراد تأثیر گذار یا اینفلوئنسر مارکتینگ نوعی بازاریابی در رسانه های اجتماعی است که شامل استفاده از افراد مشهور برای گرفتن تأییدیه و فروش محصولات است. یک فرد تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی به مخاطبان زیادی دسترسی دارد و می تواند دیگران را با توجه به اصالت و دسترسی خود برای انجام کاری ترغیب کند.

۱۰- Drop Shipping

شما کالایی را در سایت فروشگاهی خود می فروشید، مشتری برای آن کالا سفارش می دهد، تأمین کننده محصول را به مشتری ارسال می کند، و شما بخشی از خدمات مشتری را در معامله انجام می دهید.
این فرآیند شما را از انبارداری و نگهداری محصولات دور می کند و نگرانی هایی را که ممکن است در مورد حمل و نقل داشته باشید از بین می برد. شما فقط باید در مورد اداره فروشگاه آنلاین خود، جمع آوری پرداخت ها و ارائه خدمات عالی به مشتریان خود فکر کنید!

دیدگاه بگذارید

avatar