اهمیت معرفی شرکت، محصولات و خدمات در اینترنت چیست؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اهمیت معرفی شرکت، محصولات و خدمات بر کسی پوشیده نیست. امروزه تجارت بنگاه به بنگاه (B2B) حجم بالایی از مبادلات تجاری را به خود اختصاص داده است. اگر چه مبادله بنگاه به مشتری (B2C) به ویژه در حوزه تجارت الکترونیکی هم جایگاه خوبی دارد، به طوری که حجم مبادلات آنلاین روز به روز در حال افزایش است.
شرکت ها و بنگاه های اقتصادی تولیدی و خدماتی، برای شناساندن برند خود هزینه های سنگینی را در فضای فیزیکی انجام می دهند تا همواره برند خود را در ذهن مصرف کنندگان زنده نگه دارند. با وجود اینکه اینترنت تمام حوزه های اقتصادی و تجاری را تحت تأثیر قرار داده و شرکت های زیادی با طراحی سایت شرکتی، اقدام به معرفی برند، محصولات و خدمات خود نموده اند، اما هستند شرکت هایی که هنوز از فرصت اینترنت بهره مند نشده اند.
شاید بسیاری از مدیران این شرکت ها به این دلیل که امکان مبادله آنلاین محصول به صورت B2B در ایران وجود ندارد، تمایلی به راه اندازی وب سایت برای شرکت خود نداشته باشند. ممکن است در وهله اول نظرشان درست باشد، اما در حقیقت به خاطر این مشکل، خود و شرکت شان را از مزایای بسیاری که اینترنت و تجارت الکترونیکی می تواند در اختیارشان قرار دهد محروم می کنند.
راهکار این مسأله ساده است. برای درک بهتر موضوع بیایید بررسی کنیم که شرکت های تولیدی و خدماتی به چه صورت هایی می توانند از توانمندی ها و قابلیت های اینترنت بهره مند شوند.

فروش آنلاین؛ آری یا نه؟!

گفتیم که بسیاری از مدیران شرکت ها بر این باور هستند که معاملات با حجم بزرگ و B2B را نمی توان به صورت آنلاین انجام داد و اصولا فرهنگ خرید اینترنتی بنگاه به بنگاه در ایران هنوز جا نیفتاده است و این نوع معاملات همچنان باید به صورت سنتی انجام پذیرد. اگر بپذیریم که نظر آنها درست است، آیا این مشکل راه حلی ندارد؟
برای پاسخ به این پرسش و رفع دغدغه مدیران شرکت ها، باید گفت که دو نوع وب سایت برای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بزرگ و متوسط می تواند در نظر گرفت که با استفاده از هر یک از آنها می توانند از مزایای تجارت الکترونیکی بهره مند شوند.


یک نوع «وب سایت شرکتی معارفه ای» است. در این نوع وب سایت، شرکت ها اقدام به معرفی خود، محصولات و خدمات شان می کنند. درست است که در این حالت فروش آنلاینی اتفاق نمی افتد اما با برنامه ریزی درست و اصولی، همین شرکت ها می توانند مشتریان جدیدی را برای محصولات خود پیدا کنند.
در وب سایت های شرکتی معارفه ای هم می توان با افزایش میزان بازدیدها و با ازائه اطلاعات دقیق از محصولات و خدمات، بنگاه های اقتصادی جدیدی را به عنوان مشتری جدید جذب نمود که به محصولات یا خدمات شما نیازمند هستند و با آنها تعاملات تجاری سودمندی را برقراد نمود.
در این نوع وب سایت ها هم با استفاده از ابزارها و شیوه های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی، می توان سیاست های برندسازی یا تقویت برند و نیز برنامه های ارتباط با مشتری، جذب مشتریان جدید را اجرا کرد و سپس محصولات را به صورت حضوری به فروش رساند.
نوع دوم؛ «وب سایت شرکتی – فروشگاهی» است. در این مدل که ترکیبی از وب سایت شرکتی معارفه ای و فروشگاه اینترنتی است، شرکت های می توانند ضمن معرفی خود و اجرای سیاست های برندسازی، نسبت به فروش آنلاین محصولات و خدمات خود اقدام نمایند.
در این نوع وب سایت نیز اطلاعاتی درباره تاریخچه شرکت، توانمندی ها، موقعیت مکانی شرکت و اطلاعات محصولات ارائه می شود اما هدف اصلی چنین سایت هایی افزایش میزان خریدهای بازدیدکنندگان سایت از طریق جلب اعتماد مخاطبان به شرکت و محصولاتش می باشد.
در این حالت نیز می توان از تمام قابلیت های اینترنت از تبلیغات و بازاریابی اینترنتی گرفته تا فروش آنلاین را می توان انجام داد. وجوه پرداختی و دیگر اطلاعات از طریق وب مبادله شده و البته هزینه های مربوط به فرآیند سفارش نیز کاهش می یابد.
معاملات کسب و کارهای B2B که به صورت سنتی مراحل بیشتری از خریدهای مشتریان را در بر می گیرد، می تواند در اینترنت بسیار کارآمدتر باشد. سفارش هایی که در وب سایت ثبت می شوند، معمولا خطای کمتری در سفارش به روش سنتی دارند و در صورتی که اشتباهی هم رخ دهد، با استفاده از فناوری می توان به سرعت آن را پیدا کرد.
در برخی صنایع، اتکا به اینترنت برای انجام دادن خریدها می تواند هزینه ها را ۲۵ درصد کاهش دهد. علاوه بر این، تقویت و ارتقای جایگاه برند نزد مخاطبان، افزایش فروش، افزایش تعداد مشتریان، حفظ و تقویت ارتباط با مشتریان فعلی، قابلیت تحلیل و ارزیابی عملکرد و … از جمله مزایایی است که با راه اندازی یک سایت شرکتی می توانید از آنها برخوردار شوید.

طراحی سایت شرکتی                                                                                                درخواست مشاوره

دیدگاه بگذارید

avatar