افزایش ترافیک سایت و عوامل موثر بر آن

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

افزایش ترافیک سایت یکی از مهم ترین دغدغه های کسانی است که با طراحی سایت، وارد دنیای تجارت الکترونیکی می شوند. آنها همواره به دنبال این هستند که میزان ترافیک یا بازدید وب سایت خود را افزایش دهند تا به واسطه آن شاهد افزایش میزان فروش خود باشند. ترافیک یا بازدید اورگانیک، برای وب سایت ها بسیار ایده آل است، و هر چه نرخ آن بیشتر باشد، بهتر است.
مسأله ای که وجود دارد این است که اغلب این افراد، نمی دانند که چگونه و چه روش هایی می تواند ترافیک سایت شان را افزایش دهد. آنها اغلب نمی دانند که چه کارهایی باید برای رسیدن به ترافیک اورگانیک بالا باید انجام بدهند.
مسأله دیگری که وجود دارد سنجش درستی یا نادرستی ترافیک ایجاد شده است. فرض کنیم که کارها و اقدامات لازم و به ویژه اقدامات پس از طراحی سایت و راه اندازی آن را هم انجام دادیم، از کجا باید بدانیم که چه میزان ترافیک و چگونه به دست می آید؟ با چه ابزاری باید تشخیص بدهیم که در مسیر صحیحی قرار داریم؟
برای تحلیل اقدامات صورت گرفته و سنجش ترافیک ایجاد شده، ابزارهایی وجود دارد، که مهم ترین و کاربردی ترین آنها را به ترتیب می توان «گوگل آنالایتیکس» و «الکسا» نام برد. اینها ابزارهایی هستند که به کمک آنها و تسلط بر آنها می توانید داده های درستی را به دست آورده و اقدام بعدی خود را در جهت افزایش ترافیک سایت، برنامه ریزی کنید.
بعد از طراحی سایت مهم‌ ترین چالشی که با آن روبرو هستید، این است که چطور بازدید وب سایت تان را افزایش بدهید. چون افزایش بازدید از وب سایت، علاوه بر اینکه مشتری‌ های بیشتری برای شما می آورد، باعث کاهش سریع رتبه الکسا و افزایش فروش وب سایت شما نیز می شود.
در این مقاله قصد داریم با شما درباره عوامل موثری که باعث کاهش سریع رتبه الکسای وب سایت شما می شود صحبت کنیم. با داده تجارت همراه باشید.

رتبه الکسا چیست؟

الکسا یک شرکت اطلاعات وب است که وب سایت های مختلف را بر اساس فاکتورهای مختلف مثل ترافیک سایت، رتبه بندی می کند. این رتبه بندی هر روز، به روز رسانی می شود. طبق وب سایت الکسا، رتبه الکسا تخمینی از میزان محبوبیت وب سایت شما در مقایسه با وب سایت های دیگر است.
در حال حاضر، خیلی از افراد برای ارزیابی وضعیت وب سایت خود، به رتبه الکسا توجه می ‌کنند. به همین خاطر، با بهینه کردن رتبه الکسای وب سایت و کاهش سریع آن می ‌توانید مشتری های بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتری از وب سایت تان کسب کنید.

alexa-rank

عوامل موثر بر رتبه سایت در الکسا کدامند؟

۱- محتوای ارزشمند تولید کنید

محتوا مهم ‌ترین فاکتور برای کاهش سریع رتبه الکسا و افزایش بازدید از وب سایت است. شما می توانید محتوا را در انواع فرم‌ های مختلف تولید کنید مثل فیلم، عکس، اینفوگرافیک، موشن گرافیک، انیمیشن و غیره. وقتی به فرم‌ های مختلف شروع به تولید محتوا می ‌کنید، در واقع سلیقه های مختلف را پوشش می دهید و این باعث می شود تا کاربران بیشتری از وب سایت شما بازدید کنند و رتبه وب سایت شما بهبود پیدا کند. همچنین برای محتواهای خود عنوان های جذاب انتخاب کنید چرا که یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های محتواهای شما هستند.

۲- وب سایت خود را سئو کنید

سئو فرآیندی است که به شدت به تولید محتوا وابسته است. این دو در کنار همدیگر به رشد یک وب سایت کمک می‌ کنند و خیلی از مباحث آنها هم مشترک هستند. سئو یا همان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو همچنان یکی از مهم ‌ترین و ارزشمندترین کارهایی است که برای وب سایت می‌ توانید انجام دهید که باعث کاهش سریع رتبه الکسای وب سایت شما می شود.
حتما به سئوی On-Page توجه کنید. برای سئو و بهینه سازی وب سایت تان از پست مهمان هم استفاده کنید، و دیگران را هم ترغیب کنید، برای شما پست مهمان بگذارند. حتما هم برای سئو کلمات کلیدی طولانی (Long-Tail Keyword) را هدف قرار بدهید.

seo-cover

۳- در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید

شبکه ‌های اجتماعی یکی از بهترین مجراها برای هدایت ترافیک بیشتر به وب سایت شما هستند و اگر با یک برنامه منظم و حساب شده پیش بروید، در افزایش بازدید وب سایت شما و کاهش سریع رتبه الکسا تاثیر خیلی زیادی دارند. هر کدام از شبکه ‌های اجتماعی ویژگی خاص خودشان را دارند و هر کدام فعالیت مخصوص به خودشان را طلب می ‌کنند.

۴- ایمیل مارکتینگ انجام بدهید

یکی از بهترین روش ‌هایی که می توانید محتوای تولیدی تان را ترویج کنید، ایجاد یک خبرنامه ایمیلی و ارسال هفتگی یا ماهانه مقالات یا وبلاگ شما برای اعضای خبرنامه است. به کمک این روش به مرور می ‌توانید بازدید وب سایت خود را افزایش بدهید که منجر به کاهش سریع رتبه الکسای وب سایت شما می شود. عوامل دیگری هستند که بر افزایش بازدید و کاهش رتبه الکسای سایت تأثیر می گذارند. مانند سرعت بالای لود صفحه، تعداد بیشتر بک لینک ها، لینک های معتبر و موثر و …، با این حال، تولید محتوای ارزشمند و بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو، همچنان حرف اول را می زند و خواهد زد.
طولانی بودن محتوا نیز از دیگر عوامل موثر در رتبه بندی وب سایت محسوب می شود. در واقع آن دسته از مطالبی که دارای تعداد کلمات بیشتری هستند، تاثیر بهتری بر سئو و بهینه سازی سایت دارند. بنابراین توصیه می شود برای بهبود سئو سایت خود از محتوای طولانی بیشتر از محتوای کوتاه استفاده کنید. میانگین تعداد کلمات وب سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند ۱۸۹۰ کلمه می باشد.
اینترنت و فضای آنلاین پتانسیل‌ های خیلی زیادی مثل فروش، معرفی، تبلیغات، بازاریابی و … دارد. اما برای استفاده از این همه پتانسیل؛ تخصص، صبر و حوصله لازم است. اگر از راه درست و اصولی به فضای آنلاین وارد شوید، محتوای مناسب تولید کنید، رقبا را تحلیل و به صورت مداوم مراحل انجام کار را بررسی کنید مطمئن باشید که نتیجه مطلوب را خواهید گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar