استراتژی سئو در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟ – قسمت دوم

استراتژی سئو در سال ۲۰۱۹، تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی، ساختار یک سایت کارآمد، و پیدا کردن کلمات کلیدی متفاوت عناوینی بود که در قسمت اول این مقاله در مورد آنها صحبت شد. دعوت می کنیم با ما همراه باشید تا قسمت دوم این مقاله جذاب را در خصوص استراتژی سئو در سال ۲۰۱۹ بررسی کنیم.

۳- بهینه سازی برای تلفن 

سهم موبایل در ترافیک کاربری جهانی رو به رشد است، و از درصد استفاده از کامپیوترهای خانگی، بیش از پیش می کاهد. وب سایت ها، از طریق بهینه سازی کردن برای تلفن های همراه، خود را با این تغییرات سازگار می کنند. نه تنها شاهد سایت های بیشتری خواهیم بود که با تلفن همراه سازگار هستند بلکه کیفیت تجربه کاربران تلفن همراه همواره بهبود خواهد یافت.
با انجام موارد زیر شما نیز با این تحول همراه شوید:
– یک طراحی ریسپانسیو پیاده سازی کنید که به طور خودکار مطالب را روی صفحه تنظیم می کند.
– اندازه فایل های تصویری خود را با تغییر دادن دستی ارتفاع و عرض، کاهش دهید و آنها را با بهترین فرمت ذخیره و فشرده کنید.
– زمان لود شدن صفحه خود را به حداقل برسانید.
– HTML، CSS، JavaScript و کدهای دیگر را در صفحه خود کاهش دهید.
برخی از کارهایی که نباید در بهینه سازی برای موبایل انجام دهید:
– از پاپ آپ هایی که کل صفحه یا قسمتی از صفحه را می پوشانند استفاده نکنید.
– عناصر روی صفحه را زیاد نزدیک هم قرار ندهید (مانند یک خط یا پاراگراف از متن، تصاویر و دکمه ها). حتما کمی فضا بین آنها وجود داشته باشد.
حتما سایت خود را با ابزار بهینه سازی موبایل WebCEO تست کنید و ببنید کارتان تا چه حد خوب بوده و چه کارهای دیگری می توانید برای بهبود آن انجام دهید.

۴- سئو محلی

سئو برای کسب و کارهای محلی نسبت به سایت های دیگر چگونه متفاوت است؟ پاسخ بسیار ساده است؛ مکان یک عامل خیلی مهم است. در سئوی محلی، ترافیک کاربران هدف نهایی نیست، هدف این است که کاربران شخصا حضور پیدا کنند و در زندگی واقعی مشتری شما باشند. این زمانی صدق می کند که شما محصولات خود را به خانه های مشتریان ارسال می کنید.
برای یک سئوی محلی موفق چه چیزهایی نیاز دارید؟ کلمات کلیدی بر پایه مکان (Location-Based Keywords). این کلمات کلیدی دقیقا شبیه کلمات کلیدی معمولی هستند، با این تفاوت که اسم مکان شما به آن افزوده شده است. مانند: «کلوپ بولینگ در لندن».
کلمات کلیدی که دارای کلمات «نزدیک من» یا «نزدیکترین» هستند هم قابل قبول هستند ولی در نظر داشته باشید که گوگل اغلب از واژه «نزدیک من» برای نشان دادن موارد نزدیک به مکان خودِ کاربر استفاده می کند.

ثبت نام در دایرکتوری های آنلاین
ثبت نام در Google My Business یک امر ضروری است ولی کار آنجا تمام نمی شود؛ در اینترنت دایرکتوری های فراوانی وجود دارد که جایگاه مناسبی برای کسب و کارتان خواهند بود.
همیشه مطمئن باشید که کسب و کارتان مرتبط با دایرکتوری است و اطلاعات تان را در همه آنها مداوم و ثابت نگه می دارید. فراموش نکنید اگر قسمتی را تغییر می دهید باید همان بخش را بر روی تمام دایرکتوری هایی که عضو آنها هستید نیز تغییر دهید.

از سایت های محلی بک لینک بسازید
بک لینک های سایت های مرتبط و معتبر همیشه مفید هستند ولی ارزش و امتیاز سایت های محلی، اعتبار بیشتری دارد. وب سایت های موجود در محل تان که می توانند برای شما مفید باشند را بررسی کنید و آن بک لینک ها را به دست آورید.

نظرات مثبت مشتریان را جمع کنید
اگر تعداد زیادی از مشتریان دوست تان دارند یعنی حتما کارتان خوب بوده است. قسمت نظرات و بازخوردهای مشتریان را در سایت خود فعال کنید و همیشه از مشتریان بخواهید نظرات شان را برای شما بنویسند.

از داده های ساختار یافته استفاده کنید
اگر در سایت خود از داده های ساختار یافته استفاده کنید، گوگل قادر خواهد بود اطلاعات بیشتری را در مورد کسب و کارتان در نتایج جستجو نمایش دهد. شماره تلفن، ساعات کاری، و نظرات مشتریان؛ تمام این اطلاعات به کاربران کمک می کند تا راحت تر تصمیم بگیرند که آیا شما به درد آنها می خورید یا خیر، پس در نهایت برای شما هم مفید خواهد بود.

رتبه بندی های محلی خود را پیگیری کنید
در نهایت می خواهید بدانید رتبه بندی سایت شما پس از ارتقاء سئوی محلی چگونه است. اگر شما صاحب یک کسب و کار محلی هستید، درست نیست که رتبه جهانی سایت تان را پیگیری کنید، برای شما رتبه محلی مهم است. خوشبختانه به کمک ابزارهای مناسب سئو، به راحتی می توان از انجام این اشتباه اجتناب کرد.

۵- بهینه سازی جستجوی صوتی

بیش از ۵۰ درصد از جستجوها توسط تلفن های همراه انجام می شود. که ۲۰ درصد از آن نیز مربوط به جستجوهای صوتی است. در نتیجه جستجوهای صوتی تقریبا ۱۰ درصد از تمام جستجوها را در بر می گیرند.
شاید این میزان زیاد به نظر نیاید – یعنی تنها میلیون ها جستجوی ناقابل در مقایسه با میلیاردها جستجویی که روزانه انجام می شود – اما میزان استفاده از این روش به سرعت در حال افزایش است. پیش بینی شده است که این آمار در آینده ی نزدیک بیش از این هم باشد: یعنی ۵۰ درصد از همه جستجوها تا سال ۲۰۲۰٫ اگر شما نیز موفق شوید قبل از شروع این تغییر شگرف، جستجوی صوتی را برای سایت تان بهینه کنید یکی ار پیشروان در این زمینه خواهید بود.
– سایت تان را برای کلیدواژه های سوالی با طول بلند بهینه کنید. یعنی کلیدواژه هایی که با کلماتی همچون چه کسی، چه چیزی، چرا، کجا و چگونه شروع می شوند.

برای سئوی محلی شما می توانید از عبارات هایی که شامل کلماتی همچون نزدیک من و نام موقعیت (لوکیشن) هستند استفاده کنید.
– پاسخگوی سوالات باشید. نتایج جستجوهای صوتی اغلب زیاد طولانی نیستند (تقریبا ۳۰ کلمه)، ولی آنقدر دقیق هستند که سوالات را جواب دهند.
– محتوای خود را بهینه کنید. تا در بخش های کوتاه و ویژه و در پاسخ های سریع نمایش داده شوند. جستجوهای صوتی از صدر، نتایج جستجو را بر می دارد که گاهی این جایگاه صفر است. به همین خاطر است که دیگر اول شدن هم کافی نیست!
– اعتبار دامنه خود را با ساختن لینک هایی از منابع معتبر افزایش دهید. برای اجتناب از لینک های کم کیفیت، می توانید سایت خود را با WebCEO’s Backlink Quality Check بررسی کنید.

منبع: www.searchenginejournal.com
مترجم: ندا نیانور

دیدگاه بگذارید

avatar